Tag: ручек

Главни јадења

Печено пилешко со пармезан

Уживајте во крцкаво пилешко месо од рерна!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Главни јадења

ШПАНСКА ПИЦА: Омиленото јадење со необични состојки

Кој може да одолее на вкусна пица?   Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Видео, Главни јадења

Брзо ќофте со компир (ВИДЕО)

Послужете со салата…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Главни јадења

Мусака од печени пиперки

Еве рецепт кој е идеален за оние кои го сакаат вкусот на печените пиперки! Малку подолго се подготвува, но вреди за вложеното време. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна […]

Главни јадења

НЕОБИЧЕН РУЧЕК: Говедско со јаболко

Ако сакате да мешате вкусови – слатко, солено, кисело… ова е вистинскиот рецепт за вас!   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена […]

Видео, Главни јадења

Летна тава на мој начин

Летно, вкусно, веге, брзо и сосема поразлично. Направете вкусна летна тава со пиперки, домати, тиквици, вкусот е совршен.Ова е поготовката на зравиот летен оброк. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска […]

Видео, Главни јадења

СОВРШЕНО И БРЗО: Млада зелка од рерна за целото семејство (ВИДЕО)

Зелката има совршен вкус и кога еднаш ќе го пробате ова јадење секогаш ќе го правите на овој начин – по рецептот на „Бабина кујна“.   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и […]

Видео, Деликатеси

Компир деликатес со кромид и лукче – ТАВА СО АРОМА

Направете вкусен ручек со компир, кромид и лук. Со два здрави додатоци имате деликатес. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација […]

Главни јадења

Гурмански батаци – отсега само вака ќе ги правите!

Еве идеја за прекрасен ручек – гурмански батаци со сирење…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за вкусни полнети пиперки: Вкусна комбинација од мелено месо и ориз!

За следниот ручек ви предлагаме: вкусни полнети пиперки по рецептот на Милица Михаиловиќ… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да […]