Tag: ролат

Десерти

Брз чоколаден ролат – тече чоколадо од него

Направете вкусен чоколаден ролат.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – […]

Главни јадења

Мелено месо во капут од тесто: Специјалитет за целото семејство

Вкусно јадење за празничната трпеза… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Десерти

Ролат во обланда со суво овошје – готов за 15 минути (Видео)

Вкусен и декоративен ролат од суво овошје, се подготвува за 15 минути. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како […]

Видео, Главни јадења

Ролат од месо и варени јајца (Видео)

Вкусен ролат од мелено месо полнет со варени, цели јајца. Многу декоративно изгледа, а се подготвува едноставно. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai […]

Десерти

Ролат со чоколадо и кокос – ќе се изеде за 5 минути, нема да успеете ни да го донесете до маса

Направете вкусен посен ролат. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – […]

Десерти

Најевтиниот колач за празниците – се прави брзо и лесно

Направете брз и чоколаден ролат. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Главни јадења, Предјадења

Ролат со ајвар и сирење

Вкусен ролат кој ќе го правите постојано… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Десерти

Ролат со кафе и пишкоти – ќе го правите често

Направете вкусен колач со пишкоти и кафе. Се ронат пишкотите, се преливаат со кафето, се мешаат да се изедначи смесата.Се распоредува на фолија смесата.Се мати маргаринот со млеко и шеќер со ореви.Се става кремот на пишкотите и се витка ролат.Нека се олади. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Три посни ролати од една смеса – без печење, идеални за слави

Непечени солени ролати за слави и празници. Многу вкусни, се прават од крекери и варени компири, а додатоците можат да бидат различни така што ќе добиете различни вкусови и бои. Практично предјадење за секаква прилика. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно […]

Предјадења

Славско предјадење: Ролат од лиснато тесто

Подгответе вкусен ролат од лиснато тесто и послужете го како славско предјадење. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]