Tag: розен торта

Видео, Десерти

Бела розен торта (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Ако сакате вкусен десерт, подгответе бела розен торта по рецептот на Милица Михаиловиќ… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат […]