Tag: риба

Главни јадења

Ручек деликатес: Запечен ослич со сенф и павлака

Направете вкусна запечена риба во супер сос. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често? Вкусен […]

Главни јадења

Ако ви здодеа од компири и месо: Деликатес за ручек со ослич

Вкусен ручек со риба, или пак мезе за со пиво и вино. Ослич ролнички за сеиј вкус.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е […]

Главни јадења

Руечк за целото семејство: Ослиќ во сос од зеленчук

Вкусно јадење од риба кое ќе го обожавате! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој […]

Видео, Главни јадења

На стар начин: Макарони со сос од печурки (Видео)

Тестенини кои ќе ве освојат, а често ќе ги подготвувате… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Деликатеси

Како во рибен ресторан: Универзален сос за риба, тајната е откриена

Направете вкусен и универзален прелив за секоја риба. Со ова јадењетостанува повкусно.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е од што се мислеше – […]

Главни јадења

Брз ручек: Ќофтиња од риба

Вкусен и брз ручек, неодоливи ќофтиња од риба… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења

Риба на мени: Пастрмка со бадеми

Вкусна пастрмка идеална за совршен ручек! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Tips & Tricks

И на скара и во рерна: Рибата никогаш нема да се распадне и залепи со овој трик

Рибата е навистина здрава и вкусна и се препорачува да ја внесуваме барем еднаш неделно во исхраната, ако не можеме повеќе.Маката настанува кога се пече рибата, а за да ви остане цела, да не се распадне и лепи, има евтин и лесен трик. Сеедно каде печете риба, на скара, во […]

Tips & Tricks, Видео

Риба наместо скара за Први Мај: Трик за најлесно да ја исчистите, нема веќе нервоза

Рибата е здрава за јадење, но најголемата мака на сите им е чистењето.Во ова видео професионално  објаснето како да исчистите риба брзо и лесно без мака. Ви треба остар нож, се сече рибата по средина, се вади се од внатре. Внимавајте да не отидете предлабоко за да не се смени […]

Главни јадења

Деликатес: Ослич со највкусна маринада – мирис кој мами

Направете вкусен ручек со риба. Ослич тава која е деликатес, ова е рецептот.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е од што се […]