Tag: рецепт

Предјадења

Најубавото славско предјадење се прави за 10 минути, ќе бидете воодушевени

Ви предлагаме да пробате нешто ново, вкусно и декоративно! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со […]

Десерти

Неодолив, вкусен и брз банана леб со ореви

Здрав десерт со совршен вкус! Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Видео, Повеќе

Направете вегета дома – Баба ја знае тајната

На каналот на Бабина кујна се појави рецепт за домашен сушен зачин кој е одличен по вкус. Ова е постапката: Во видеото е покажана детално постапката на подготовка. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Најупотребуваниот зачин ја чува бојата на облеката Овој зачин лекува 600 болести патите од висок притисок? – зачин […]

Главни јадења, Деликатеси

Деликатес: Запечени рендани тиквици со сирење

Вкусно предјадење, прилог или мезе. Рендани тиквички со сирење кои имаат одличен вкус. Во продолжение рецептот за оваа вкусна идеја: Уживајте и гответе со љубов! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мусака од тиквици – ќе ја обожавате Повкусно од ќофте од тиквица Брзи и евтини шницли од тиквици Шпагети во сос […]

Главни јадења

Коцки од макарони – Повкусен деликатес не сте пробале

Направете коцки од макарони кои се совршени за секоја прилика, а воедно се највкусните кои сте ги пробале. Ова е рецептот за вистинскиот деликатес: Добар апетит! Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со […]

Десерти

Вкусен банана колач

Направете лесен и вкусен банана колач кој ќе се најде на листата на ваши омилени десерти. Ова е рецептот за овој десерт: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Домашни крем банани – вкусот на детството Бомбици на кои им нема замена Бомбици со дуња и кокос Вкусна обланда со плазма […]

Главни јадења, Деликатеси

Мешана деликатесна мусака

Направете вкусна мусака на необичен начин.  Вака се прави овој деликатес – тајната е во комбинцијата на месо: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: На поинаков начин: Мусака од спанаќ Мусака од слатка зелка Вкусна мусака од кисела зелка Мусака од карфиол Мусака од бајат леб Необична мусака со моркови […]

Десерти

Вкусни и брзи: Мафин крофни со суви кајсии и грозје (Видео)

Овој десерт едноставно морате да го пробате – старите добри крофни во ново руво!   Уживајте! Деталите за подготовката погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта […]

Десерти

Домашна штрудла со крушки: Мирис и вкус кој освојува

Штрудлата со крушки е исклучително мирисна и освежувачка! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Видео, Десерти

Монте торта – совршенство од кремаст вкус кој се топи во уста (Видео)

Уживајте во магичниот вкус кој освојува на прв залак… Начинот на подготовка детално е објаснет во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]