Tag: рецепт

Главни јадења

По рецептот на Џејми Оливер: Брзо, вкусно и крцкаво тесто за пица

Кога ќе подготвите еднаш пица со вакво тесто, веќе никогаш нема да се враќате на стариот начин! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт […]

Главни јадења

РЕЦЕПТ за најбрзиот компир гулаш!

Како би ви ги олесниле обврските, ви предлагаме за ручек да зготвите брз, евтин и вкусен компир гулаш, кој, сигурни сме, ќе стане чест избор на вашата трпеза. Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите […]

Десерти

БАКЛАВА САРАЈКА: Босански рецепт подобар и од оригиналниот!

Баклавата е омилен десерт за многу луѓе на нашите простори, особено во посните денови. Овој пат, ви откриваме фантастичен рецепт за превкусна, мрсна баклава со павлака и јајца, која буквално се топи во уста! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Чоколадна баклава Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Видео, Десерти

Колач со јагоди каков што не сте пробале! (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Подгответе брз и вкусен колач со јагоди по рецептот на Милица Михаиловиќ. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Десерти

Крофни од рерна кои ќе ги обожавате!

Сега малку поинакви крофни, но подеднакво вкусни! Ќе нараснат големи и без пржење во длабоко масло. Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите […]

Главни јадења

Леб со рузмарин

Збогатете го лебот со ароматичен рузмарин… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Видео, Главни јадења

Гибаница со шампињони (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Одлично оди со јогурт или кисела павлака… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме […]

Десерти

Мафини со јаболка и аронија

Вкусен десерт од јаболка и аронија. Ќе го обожавате! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Видео, Главни јадења

Оригинален рецепт за бурек со месо: Турските пекари вака прават чиг борек! (ВИДЕО)

Бурек од крцкаво тесто со мелено месо по рецептот на турските пекари! Еве како да подготвите вкусен чиг борек! Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк Вкусни погачици Мекици Посна торта Вистинска уметност: Рецепт за солена торта Ресана торта Колач со печени јаболка Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини […]

Видео, Главни јадења

Лисната пита од спанаќ и сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Освен што изгледа прекрасно, оваа пита е и многу вкусна… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]