Tag: рецепт

Видео, Главни јадења

Запечени ружи од палачинки полнети со месо (ВИДЕО)

Подгответе вкусно јадење – запечени ружи од палачинки полнети со месо! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите […]

Видео, Главни јадења

Фокача со маслинки

Прекрасно италијанско пециво, мирисно и вкусно… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Видео, Салати

Пилешка салата со кикирики (ВИДЕО)

Без малку мака направете ја оваа салата. Одличен избор за празнична трпеза… Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење […]

Главни јадења

Американски леб без квасец

Ова печиво е многу вкусно и покрај тоа што се подготвува без квасец. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Главни јадења

ПРЕВКУСНО: Сјаен и едноставен рецепт за најдобра мусака!

За денес ви донесуваме рецепт за мусака, така едноставна и неодоливо вкусна… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф […]

Главни јадења

Паста примавера

Лесен и вкусен оброк од тестенини… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските […]

Видео, Предјадења

Пролетни кифлички кои ќе ги јадете цел ден

Има ли нешто поубаво од сиренце и домат за време на летото? Направете совршени домашни кифлички кои ќе ги јадете цел ден. Со неколку намирници ќе имате закуска за цел ден: Tomato & Basil Calzones 😋 Credit: @tipbuzzfood Tag @foody to be featured! A post shared by Food | Dessert […]

Видео, Главни јадења

Топчиња од брокула и сирење: Здрав рецепт кој ќе го обожавате!

Ако ви се јаде нешто лесно и вкусно, а што се подготвува многу брзо нека вашиот избор бидат топчиња со брокула и сирење. Во оваа варијанта брокулата сигуно ќе ја јадат и вашите деца кои инаку не ја сакаат оваа намирница. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со […]

Tips & Tricks

СПАС ЗА ПУШАЧИТЕ: Природен еликсир за чистење на белите дробови

Ако сте пушач подолго од 5 години, сигурно чувствувате последици од оваа нездрава навика. Бронхитис, како и кашлање се сигурно нешто со што се борите. Но, постои рецепт кој може да ви ги олесни проблемите. Ѓумбирот ќе ви помогне да се ослободите од шлајмот. Кромидот и лукот имаат силни антиканцерогени […]

Видео, Главни јадења

„ЛЕДЕНА ПИТА”: Дури и најискусните домаќинки не знаат за ова – ПИТА НАД ПИТИТЕ

🎥Creative and Delicious 😋❣️ By: @chefclubtv #tutorial #tutorials #diys #art #handmade #withlove #heart #decor #cute #pink #crafting #love #tutorialvideo #nifty #photooftheday #diy #moneysaver #makeover #joy #awesome #likeforlike #happy #yummy #instagood #moda #fashion #moda #nice #food #tips #cool A post shared by Hacks Diy Life (@hacks.diy.life) on Apr 12, 2017 at […]