Tag: рецепт

Видео, Десерти

Слатка проја со парчиња тиква (ВИДЕО)

Вака подготвена проја немате пробано… Во продолжение се наоѓа видео рецептот на Милица Михаиловиќ со детално објаснување за начинот на подготовка: Повеќе на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко 10 „убијци“ […]

Видео, Деликатеси

ДЕЛИКАТЕС: Необична мусака со колбаси и сирење

 Направете неодолива мусака со колбаси и сирење. Ова е прав деликатес. Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок […]

Повеќе

Еве како да направите домашен јогурт

Стаклени или земјени садови се идеални за подготовка и чување на домашен јогурт. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Pastes, Видео

  Цел живот готвиме а не сме се сетиле: Направете ролнички од шпагети

Цел живот правиме шпагети а не сме се сетиле на ова. Ова е совршен деликатес. Во следното видео ќе видите како да подготвите тестенини со месо и леб, од кои ќе излезат совршени мешени ролнички. Повеќе на Готви.мк: Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Стави пченка во тава – овој ручек ќе ви стане опсесија

Здраво е, вкусно, и навистина хранливо. Со пченка направете го најубавиот ручек. Video by @damn_delicious Tag your friends and follow👇 📧Advertising: Direct or mail📧 🍕🌭🍔@eat.room 🍕🌭🍔 . #instafood #instagramanet #instatag #food #foodporn #foodie #foodgasm #foodpics #foodpic #foodstagram #foods #foodphotography #foodies #foodlover #foodforthought #foodisfuel #foodblogger #foodcoma #foodgram #fooddiary #foodblog #foodlovers #foodart […]

Видео, Главни јадења

ХИТ РЕЦЕПТ: Поубаво од кифли и пити – љубоморно ќе го чувате овој рецепт

Стави лукче и сосови во блендер, додаде сок, па намачка лепчиња. Стави кашкавал и сланина, доби деликатес!Ова мора да го погледнете:   Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: […]

Предјадења

Турски лепињи за брз појадок – топло, крцкаво и вкусно

Меки, топли, со опојна миризба. Направете супер појадок кој сите ќе ги собере на маса. Одлично оди со јогурт.         Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]

Десерти

БРЗИ, ВКУСНИ И ЗДРАВИ: Обидете се да ги направите овие колачиња!

Брзи, вкусни и здрави – такви колачиња сакаме. А за нив потребни ви се неколку едноставни состојки, кои веројатно веќе ги имате во кујна. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 […]

Видео, Главни јадења

ХИТ РЕЦЕПТ: Исече модар патлиџан и го нареди во тава – ќе го правите секој ден

Повкусно нешто ви гарантираме дека не сте пробале во животот.Зеде модар патлиџан, го испохува, па го стави да се пече како лазања. Доби нешто совршено. Повеќе на Готви.мк: Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење […]

Десерти

Едноставен домашен пудинг

Вкусниот домашен пудинг прелијте го со шлаг или разматена слатка павлака. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]