Tag: рецепт

Десерти

Во духот на празниците: Искажете ја љубовта со чоколадни срца

Внесете топлина во најслатките љубовни колачиња… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

Едноставна чоко малина торта

Пробајте ја оваа едноставна чоко малина торта… Послужете и уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Десерти

Топло чоколадо со цимет – вистинско уживање

Циметот на чоколадото му дава посебна арома… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете […]

Главни јадења

Пилешко во сос од печурки: Никогаш побрза и повкусна подготовка на убаво јадење

Со ова јадење ќе ги воодушевите сите! Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни […]

Десерти

Дански палачинки: Меки од внатре, крцкави од надвор

Знаеме дека сите обожавате палачинки, но дали некогаш сте го пробале овој рецепт? Данските палачинки се разликуваат од обичните и по својот вкус, и по својот облик. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта […]

Десерти

„Фереро” колачиња од 4 состојки – Бомбици готови за 5 минути

Направете вкусни колачиња. Овој пат за празниците ви нудиме супер вкусен рецепт од четири состојки, кој се прави многу поевтино: Среќни и вкусни празници од тимот на Gotvi.mk 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Десерти

Рецепт за највкусни индијанки за празниците – Тајната е во кремот

На празничната трпеза нека блеснат индијанки кои се вкусни и брзи за подготовка. Ова е сè што ви треба, како и постапката за подготвување: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта […]

Видео, Десерти

Торта со чоколадно млеко: Брз, а вкусен десерт за свечана трпеза

Доколку се уште не сте одлучиле со што да ги израдувате своите најмили на празничната трпеза, еве идеална прилика да го испробате овој рецепт.   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како […]

Десерти

Мали, слатки бомбици – готови за миг

Мали, слатки, чајни бомбици кои лесно и брзо се подготвуваат. А еве и како… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Главни јадења

Кралски доручек: Јајца во доматен сос (Видео)

Јајцата пржени во сок од домати се многу едноставни за подготовка, здрави, вкусни и со примамлив изглед. Овој рецепт морате да го пробате!   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога […]