Tag: рецепт

Главни јадења

Запечен млад компир со кремав сос – највкусен рецепт за компир

Направете вкусен запечен ручек со неодолива арома од рерна. Повеќе вести на Готви.мк: Млади компири со сенф и пиво Кремав компир во тепсија Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Предјадења

Појадок со кој ќе ви се разубави утрото: Ѓевреци полни сирење

Додека уште не е пеколно топло, направете го најсвкусниот појадок. Ѓевреци полнети со сирење, ова е рецептот:     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Преку 20 мафини од една смеса Бургер погачи Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее  

Главни јадења

Тиквици полнети со моркови и домати

Лесно јадење, едноставно за подготовка, идеално за врелите летни денови. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Десерти

Таен рецепт за најјакиот џем од праска: Со овој додаток ќе добиете единствен вкус!

Ви откриваме финта која на вашиот омилен џем ќе му даде неверојатна арома… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Главни јадења

Предлог за ручек: Пилешко во црвен сос

Вкусен и брз ручек – неодоливо пилешко во црвен сос… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Пица бургер

Едноставен и вкусен пица бургер – еве како да го подготвите! Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: […]

Десерти

Повкусно од банана сплит: Десерт со карамел и банани како од слаткара

Нешто повкусно и од банана сплит. Направете банана со караме прелив, брз и лесен десерт.     Повеќе десерти на Готви.мк: Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Десерти

Брза торта со многу овошје и пишкоти – лесен вкус, идеално за горештините

Направете едно ново и вкусно откритие во морето на рецепти. Торта со многу овошје и пишкоти. Повеќе десерти на Готви.мк: Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Солен ролат од пеглан леб: Вкус кој не се заборава (Видео)

Идеален за доручек, вечера или предјадење. Солен ролат кој ќе го обожавате, а така лесно се прави. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Главни јадења, Предјадења

Чизкејк со спанаќ

За пријатно попладне подгответе необичен, но вкусен чизкејк со спанаќ… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]