Tag: рецепт

Главни јадења

Неодолив леб со лук – идеален прилог за јадења од месо и риба

Лебот со лук е омилен прилог со јадења од месо, риба и зеленчук. Можете да го јадете со варива, гулаш, печење, но и како главно јадење… Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 […]

Главни јадења, Предјадења

Уштипци од карфиол со кашкавал

Ако сакате да експериментирате ова е вистински рецепт за вас. Излезете од секојдневието и направете уштипци на сосема друг начин. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посна лисната погача (Видео)

За време на постите, подгответе вкусна лисната погача по едноставен рецепт на Милица Михаиловиќ. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]

Десерти, Посно и веге

Посна бајадера со лешници: Вкусни залаци готови за миг

За љубителите на бајадери, еве одличен рецепт за незаборавно уживање! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Влажни чоколадни коцки: Слатки и меки како душа

Уживајте во прелиен, малку поинаков „сунѓер“ колач! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Главни јадења

Макарони со спанаќ и брокула – Дали сте пробале повкусни?

Од тестенини никогаш доста. Лесно и брзо се прават, се комбинираат со многу намирници и даваат совршен вкус. Направете вкусни макарони со спанаќ, а еве го рецептот:. Добар апетит! Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков […]

Десерти

Триаголници со бисквити и кикирики, а одозгора чоколадо – Фантастичен вкус, а не е прескапо

Кога станува збор за десерти, најчесто сакаме нешто лесно и вкусно, па ова е нашиот предлог рецепт. Направете триаголници со бисквити и чоколадо по овој рецепт: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со […]

Повеќе, Посно и веге

Вкусен сос со пиперки – Одличен во повеќе комбинации

Сос со пиперки кој одлично оди со месо или друга комбинација по ваш избор. Вкусен и ароматичен, а се прави вака: Може да ги послужите со месо или едноставно да уживате во овој вкусен сос со леб. Нема да може да се одлучите како е повкусно 🙂 На здравје! Прочитај […]

Главни јадења, Посно и веге

Посен деликатес без зејтин: Ви требаат две состојки за вкусен ручек

Направете вкусно посно јадење со компири, од малку намирници. Може да го исечкате компирот на парчиња или направите во форма на пире… Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за […]

Посно и веге, Салати

Посна салата која ќе ја правите и кога не постите

Салата која често ќе ја правите и јадете и кога не постите. Оваа многу вкусна салата се прави со спанаќ и пченка. Еве ги и другите состојки, како и начинот на подготовка: Напомена: Доколку постите без зејтин, не го додавајте во салатата. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зелка салата со […]