Tag: рецепти

Деликатеси, Десерти, Предјадења

Мафини за сечиј вкус – Прочитајте ги овие Gotvi.mk рецепти

афините можете да ги приготвите во солена и блага варијанта, а за многу мафин рецепти не ви се потребни повеќе од 5 минути. Сеуште не е разјаснето дали зборот „мафин“ кој прв пат се споменува во 1703 година е од германско или француско потекло, но која теорија и да ви […]

Видео, Десерти

За љубителите на чколадо: 9 рецепти во едно видео

Чоколадото е сладок грев на секој од нас. Бело или темно, има неодолив вкус и не прави среќни. Ако сакате да заборавите на диетите и да се опуштите дозволувајќи си задоволство, ова се рецепти само за вас. Повеќе вести на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? […]

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Сочни потпечени јаболка! (ВИДЕО)

За овој здрав десерт не ви треба никаква вештина… За детално упатство погледнете го видеото: Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за […]

Главни јадења

Четири оброци, четири намирници = Ручек за 200 денари

Направете вкусни рецепти од само четири намирници за нешто помалку од 200 денари.Сè што треба е да го погледнете следното видео. Внатре се прикажани и намирниците, и начинот на нивната подготовка. Брзо, вкусно и евтино: Повеќе вести на Готви.мк Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави […]

Главни јадења

ВИДЕО: Пет јадења од микро – Ручек и десерти за 5 минути

Може да имате ручек и десерти готови за пет минути. Ви нудиме пет оброци кои брзо и лесно се прават.Начинот на подготовка и намирниците погледнете ги во следното видео:   Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути […]

Десерти

ГОТОВ ЗА МИНУТА: Еве како да направите вкусен чоколаден колач БЕЗ ШЕЌЕР

Вкусен десерт кој брзо се подготвува… На здравје! Прочитај повеќе рецепти за десерти на Gotvi.mk: Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, […]

Повеќе

ВИДЕО: Дали препишувањето на рецепти оди во минатото? 3Д печатена храна

За предностите и слабостите на 3Д печатачите кои изминатите години станаа многу поевтини, а со самото тоа и многу популарни и користени за изработка на секакви предмети во 3Д формат. Дали конечно дојде трендот и кај храната или и понатаму ќе ги препишуваме рецептите? Погледнете во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: […]

Забава, Повеќе

Биковите, раковите и вагите читаат рецепти – Што пребаруваат хороскопските знаци на интернет?

Овен Овенот на интернет бара видеа со вежби – зошто да плаќа во теретана кога може да вежба и дома? Овните ги интересираат интернетски страници кои објавуваат текстови за здрав начин на живеење, но од сите знаци, најмалку се задржуваат на интернет. Бик Биковите интернетот го користат за да се […]

Tips & Tricks, Повеќе

ПРИРОДНО: Рецепт со кој ќе ги прочистите бубрезите од отрови

Многу токсични материи може да предизвикаат заболување на бубрезите, уринарниот тракт и бешиката, а овој пијалак може да ви помогне да ги прочистите. Бубрезите се еден од највиталните органи во нашиот организам. Тие секојдневно филтрираат над 200 литри крв како би ги елиминирале штетните материи кои ги внесуваме во организмот. […]

Tips & Tricks

Компир на 10 начини – кулинарски трикови со кои секогаш ќе добиете одличен вкус

Компирот е речиси незаменлива намирница затоа што се комбинира со многу јадења, а и не постои личност која не го јаде. Ви откриваме 10 начини на кои можете да го приготвите овој вкусен зеленчук. Печен компир – направете доволно место во тавата затоа што во спротивно компирот нема да може […]