Tag: регенератор

Tips & Tricks

Направете домашен регенератор за коса: За сјај, волумен и здравје од коренот

Направете си домашен моќен регенератор за коса, со само неколку состојки. Ви треба зелен чај кој е богат антиоксиданс и помага да се обноват фоликулите на вашата глава. Има витамин Е кој го поттикнува растот на косата и го успорува лачењето на жлездите одговорни за масната коса. Ви треба во […]

Tips & Tricks

Еве каде била грешката: Цел живот погрешно ја миеме косата

Дали знаете дека квалитетот, сјајот, густината, мекоста и здравјето на косата зависат токму од начинот на кој ја миеме истата? Иако сите прво ставаме шампон, па потоа на крајот регенератор за таа да биде помека, стилистите велат дека тоа е огромна грешка која и штети на косата. Кога нанесуваме шампон косата […]

Tips & Tricks

Како да сте излегле од фризерски салон: Направете сами регенератор за коса

Маслиновото масло се препорачува како регенератор за која, бидејќи го омекнува влакното и овозможува негов побрз раст и регенерација.2 лажици маслиново масло ставете ги на коренот на косата и размачкувајте кон врвовите. Замотајте ја косата во пешкир и држете ја триесетина минути. Измијте ја со шампон. На крајот, последното плакнење […]