Tag: пченка

Видео, Предјадења, Салати

Одлично мезе за слави: Бела салата со пченка (Видео)

Салата со пченка, идеален избор за лесно славско предјадење. Добар апетит! Деталите за подготовка поглендете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Верина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти […]

Препораки

За срцето, помал притисок и уринарниот тракт – јадете го ова често

Пченката е многу вкусна и здрава и помага за многу состојби. Има многу скроб во себе, таа е одличен извор на виталност, здравје и енергија.Помага за детоксикација, за лекување болести на уринарниот тракт, за реума и срцеви заболувања. Помага и за намалување на висок крвен притисок. Има витамини Е, Б, […]

Салати

Посна мексиканска салата

Посна салата за врвно мексиканско уживање… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Tips & Tricks

Тајната за најубава пченка – само додадете го ова во водата

Сите сакаме да јадеме пченка, а сега откако ќе го откриете овој трик ќе ви биде уште поомилено нешто. Кога ќе ја зовривате водата, се додава во неа капка млеко или парче путер. Потоа се става пченката и се вари. Вака ќе биде мека и ќе прими посебна арома. Пробајте […]

Салати

Освежува подобро од шопска и мешана: Лесна салата за сечиј вкус и џеб

Салата со пченка и домати, совршена комбинација која освежува и заситува. Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса    

Главни јадења

Брз ручек без готвење: Тортиљи со мисиркино месо, пченка и сушен домат

Овој едноставен рецепт е совршен во секој момент, било да станува збор за брза вечера, оброк за илзет или едноставно не ви се готви. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт […]

Салати

Деликатесна крем салата со пченка и компир

Направете вкусна салата со многу пченка и зеленчук.Ова е рецептот: Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата  

Повеќе

Не давајте многу пари во маркети: Направете најубава велигденска трева дома

На велигденската трпеза една од најубавите декорации е токму велигденската пченица или велигденската трева.Наместо да ја купувате по маркетите, може да ја направите дома и тоа за малку пари. Ви требаат памук, неколку зрна пченица и модли по избор. Се зема модла како капаче од шише,некое канче или чинивче, или […]

Деликатеси, Предјадења

Вкусни пченки со пармезан – Брз и деликатесен рецепт

За многу вкусни дружења 🙂 Одличен и брз рецепт на Ангела Велинова: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ручек за половина час: Вкусно пилешко со пченка Златни погачици – пченкарни мафини (Видео) Сварете пченка за 20 минути – Има лесен и брз трик Печен селски компир со пченкарен гриз и […]

Салати

Крем салата која е идеална за ручек но и свеченост – Нов вкус со печурки

Вкусна салата со печурки и пченка која често ќе се наоѓа на вашето мени, но и на свечена трпеза.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]