Tag: пченкарни погачици

Видео, Главни јадења

Златни погачици – пченкарни мафини (Видео)

Убави погачици од пченкарно брашно – идеални за доручек и вечера со чаша јогурт. Уживајте во одлично печиво! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт […]