Tag: пушач

Препораки

Ако сте пушач јадете го ова често – помага да се исчисти телото од отрови

Ако и вие сте пушач, тогаш треба да се погрижите да консумирате намирници кои го чистат телото од отровите. Јадете често спанаќ, бидејќи тој е полн со фолна киселина која е многу корисна и здрава. Важна е за развојот на телото, а помага и да се исчистиме од отрови и […]

Препораки

Ако сте пушач со години, направете ја оваа смеса – Ќе ве исчисти од отрови

Ако сте пушач веќе години или децении, сигурно ги чувствувате негативните последици од оваа нездрава навика. Кашлањето, мачнината во грлото и белите дробови како и бронхитот се сигурно едни од нештата со кои се борите, особено за време на ладните денови. Постои рецепт кој може да стави мака на проблемот […]