Tag: путин

Забава

Што јадат Путин  и Хилари Клинтон – тајни од кујните на лидерите

Светските лидери имаат посебен начин на исхрана, а еве дел од покантериите од кујната, кои малку се познати.Рускиот претседател Владимир Путин и онака е познат по луксузниот живот. Секоја храна која ќе ја проба, се праќа прво на анализа. Хилари Клинтон која деновиве е во шок и разочарување откако ги […]