Tag: пудинг

Tips & Tricks

Пудингот нема да фати кора дури и утредента – Корисен трик за совршен десерт

Ако сакате совршен пудинг дома, искористете го овој трик. Ако сакате спремениот пудинг да не фати кора горе, ставете мал слој шеќер одозгора.Тој ќе спречи формирање кора и пудингот ќе биде совршен дури и по неколку часа и утредента. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново […]

Десерти

Брз и лесен колач: Домашен пудинг со пишкоти

Ако посакавте нешто фино и слатко, тогаш овој рецепт е за вас. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети […]

Десерти

Не се пече: Песок торта готова за 20 минути

Брз десерт кој ќе ве воодушеви! Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен […]

Десерти

Подобар од рафаело, баунти и бајадера: Колач со орео и пудинг

Направете колач со орео десерт.   Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk:ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајнатаЦезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот […]

Десерти

Пудинг од леб

Сочен пудинг од леб, ќе го обожавате! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Десерти

Проверен рецепт кој сите го сакаат: Колач со кокос, пудинг и банани

Не изгледа скромно на прв поглед, но овој десерт брзо и лесно се спрема и многу е вкусен.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Десерти

Брз десерт без печење: Торта со пудинг, бело чоколадо и кокос

Направете вкусен и лесен десерт без печење со пудинг и кокос. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна […]

Десерти

Палачинка ролнички со крем банани и пудинг

Направете супер вкусен десерт идеален за летото. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Видео, Десерти

Ладна пудинг торта со ролери

Вкусен, ладен и лесен десерт во три бои… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ […]

Десерти

Торта со пудинг и кокос – Нема печење, готова за 10 минути

Направете си супер колач без печење на горештините кои веќе почнаа. Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]