Tag: прозори

Tips & Tricks

Вратете го сјајот на дрвените врати и прозорци дома – не фрлајте пари за фарбање, направете вака

Ако дома имате дрвени врати или прозорци кои долго не се лакирани, можете да им го вратите сјајот со една намирница од кујната. Потребно е да земете крпа и да и ставите малку загреано или млако лененео семе, па да ги пребришете вратите и дрвените врати и прозорци. Верувајте ќе […]

Tips & Tricks, Видео

Прозорците исчистете ги со газиран сок – нема да верувате што ќе се случи

Иако звучи чудно, ако ги исчистите прозорците дома со газиран сок, ќе блескаат. Ова се уште неколку трикови за домот вредни злато. Прочитај повеќе вести: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате […]

Tips & Tricks

Рецепт кој чини 5 денари со кој ќе ги исчистите сјајните површини и стакла

Чистењето во домот понекогаш претставува мачна и скапа работа. Ви нудиме рецепт кој можете да го направите дома и ќе ве чини многу евтино: Потребна ќе ви биде и една мала прскалка. На едноставен и евтин начин добивате средство за чистење на сјајни површини и стакла. Пробајте 🙂 Прочитај повеќе […]