Tag: продолжен викенд

Повеќе

Искористете го сонцето, следи драстична промена за продолжениот викенд

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб северозападен ветер.Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје претежно сончево со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од шест до 26 […]

Повеќе

Временска за продолжениот викенд: Какви вести носат метеоролозите?

Оваа недела не очекуваат облаци и дожд. Ќе има врнежи од дожд, кои во западните и северните делови повремено ќе имаат умерен интензитет и локално ќе наврнат над 20 л/м2. На највисоките планински врвови во северозападните делови ќе има и врнежи од снег. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо […]