Tag: прогноза

Повеќе

Продолжен викенд е пред нас – ова е временската прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 15, а дневната од 29 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб источен ветер. Утринската температура ќе се спушти […]

Повеќе

Следи продолжен викенд – еве какво време не чека

ремето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.Утрото ќе биде свежо со минимални температури од 4 до 14, а преку денот температурата ќе достигне од 25 до 33 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура […]

Повеќе

Се враќа сонцето – од утре нова промена на времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува повременo засилен претежно северен ветер пред се вдолж Повардарието и кон исток. УВ индексот ќе има вредност 7.Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево […]

Повеќе

Пад на температурите – заборавете на сонцето, еве до кога ќе врне

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од пороен дожд и грмежи и со засилен ветер вдолж Повардарието и кон истокот.Утринската температурата ќе се движи од 12 до 21 степен, а дневната од 20 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до […]

Повеќе

Уште денеска пекол – од утре драстичен пад на температурите

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 17, а дневната температура ќе достигне до 36 степени. Позначителна промена на времето се очекува в […]

Повеќе

Сонце па нагла промена со времето – температурите паѓаат

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8.Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност […]

Повеќе

Сончев ден па невреме – викенд временска

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8.Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб […]

Повеќе

Сонце па невреме – не чека пресврт со времето

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а […]

Повеќе

Што не чека по дождот? – временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено во источните делови и долж Повардарието. УВ индексот ќе има вредност 8.Утринската температура ќе се движи од 9 до 16 степени, а дневната од 25 до 34 степени. Во Скопје ќе […]

Повеќе

Пеколот не попушта – еве што не чека викендов

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. УВ ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 9 до 19 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 30 до […]