Tag: пржени

Предјадења

Пржени лепчиња со богат фил на посебен начин – домот ќе замириса

Сите сакаме пржени лепчиња, но овие се посебни бидејќи имаат богат фил. Ова е рецептот: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми

Tips & Tricks, Видео

Долниот дел е препржен а жолчката не? – Вака испржете совршено јајце на око (Видео)

Сите сакаме јајца, идеални се за појадок или ручек, имаат и голема хранлива вредност.Јајцето ја око често знае од една страна да биде препржено, додека од горе да биде по малку живо. Ако и вам ви се случува тоа, ова видео го дава решението за совршено испржени јајца. Користењето капак […]

Видео, Предјадења

Точни состојки за највкусни пржени лепчиња: Појадок од детството (Видео)

Направете го највкусниот и најточен рецепт за пржени лепчиња во јајца. Вкусот на детството нека ве разбуди ова утро и нека разбуди спомени во вас.Ова е рецептот:         Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки […]

Деликатеси

Деликатес: Пржени јајца во доматен сос

За оние кои поради одредени причини не постат периодов, нудиме супер начин да се почне денот или пак супер мезе. Јајца во доматен сос, ова е деликатес кој вреди да се проба.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест […]

Tips & Tricks

Сакате совршено пржени јајца? – додајте го ова, звучи чудно но е неверојатно

Ако сакате да направите совршено испржени јајца за појадок, ручек или вечера, се што треба е еден мал трик.   Земете чаша вода, наполнете ја со вода, и ставете само мал дел од неа додека ги пржите јајцата во тавата.   Звучи чудно, но навистина е ефикасно.   Повеќе Готви.мк […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Го додаде ова во пржените јајца, излегоа совршени – ја делиме тајната со вас

Не бара ни многу пари ни многу труд и време, а излегува совршено н крајот. Направете јајца кои ќе бидат совршени, само за миг. Не мора да стоите и да ги чекате, туку може да си завршите нешто друго во меѓувреме. Ова е тајната, во садот каде пржите ставете отприлика […]

Видео, Главни јадења

За овие компири сите зборуваат – ние рецептот го делиме со вас

За овие вкусни компири зборуваат сите, ние рецептот го делиме со вас: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете […]

Meat, Видео, Главни јадења

Стави месо и пржени компири на тава – доби СПЕЦИЈАЛИТЕТ

 Направете необичен и вкусен специјалитет во кујната со месо, пржени компири и чедар. Ова дефинитивно се топи во уста. BBQ Pulled Pork Fries. 😮 Yes, please. #ahungrylife 📽: @tastemade A video posted by #ahungrylife (@ahungrylife) on Feb 1, 2017 at 7:01am PST Повеќе на Готви.мк: Корисен совет: Како да ги […]

Препораки

Јајцата се храна за телото и умот

Јајцата се секојдневен дел од нашата исхрана, и без разлика дали е работи за варени, пржени или вметнати во некој друг оброк, помалку познато за нив е дека делуваат многу благотворно на организмот.Јајцата го зголемуваат нашето железо, а важна состојка во нив е и колинот кој помага нашите мембрани да […]

Главни јадења

Нешто поинакво во кујната: Лути пржени компирчиња

Вкусен компир на пикантен рустикален начин е идеално решение за денешниот ручек. Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: […]