Tag: препорака

Видео, Препораки

За расположение, одбрана од воспаленија и многу здравје: Јадете го ова

Бразилските ореви се јаткасти плодови кои во мали количини се препорачливи да се јадат во текот на денот. Помагаат за проблеми со штитна жлезда, го подобруваат расположението, имаат витамини и минерали, и помагаат против воспаленија.Се е прикажано во видеото:   Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 […]

Видео, Препораки

Нутриционистите советуваат: Забрзајте го метаболизмот и слабејте лесно – тајната е оваа

Ако сакате брзо да слабеете, да не ви се фаќа она што го јадете и да го забрзате метаболизмот, практикувајте ги овие совети. Се што треба ќе слушнете на видеото на Практична жена.Ова се неколку корисни совети и препораки за вас:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или […]

Видео, Препораки

Лек за покачена температура – брзо и едноставно, делува веднаш

Сите знаеме како нашите баби и мајки ни ја симнуваа високата температура, со оцет, крпи и компири, но сега постои полесен и поедноставен начин од кујната.Еве како да ја намалите покачената температура. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на […]

Видео, Препораки

Магичен природен лек – За грип, настинка, болки во крајници, нема помоќен!

Со мед, ѓумбир и корен од лимон може да направите најмоќен природен лек за настинка, грип, болки во грлото или за бесоните ноќи поминати со кашлање.Ова е начинот на подготовката:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: […]

Видео, Препораки

Домашна смеса со која болките во зглобовите ќе исчезнат

Ако имате проблеми со болки во зглобовите кои ни се познати на сите, ви нудиме лек од кујната.Решете го проблемот на овој начин, брзо и лесно.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да […]

Видео, Препораки

Со оваа смеса исчистете го телото и слабејте здраво

Оваа смеса ви помага да ги исфрлите токсините, да го исчистите организмот и да слабеете брзо и здраво. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Препораки

Со оваа билка буквално ќе изумрат ќелиите на ракот

Горчливата диња припаѓа на семејството тропски и суптропски билки, а ја има во Азија и Африка. Позната е по плодот, кој се смета за еден од најгорчливите во светот, но она што е помалку познато е дека е еден од најпознатите.Многу е лековита, ги убива ќелиите на ракот, а тоа […]

Видео, Препораки

Пред спиење ЗАДОЛЖИТЕЛНО испијте го ова – телото ќе блеска

Ако сакате да имате мирен сок, да немате проблеми со дебелеење, да се исчистите од отрови и да бидете здрави, тогаш испијте го овој сок пред спиење.Еве колку е моќен:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: […]

Препораки

Испијте ја водата во која варите ориз – звучи чудно ама здравјето е загарантирано

Оризот е сам по себе познат колку е вкусен и здрав, и колку помага за слабеење и здрав живот, но водата во која се вари исто така има скапоцени дејства врз телото на човекот.За стомачни проблеми, инфекции и вируси на стомакот, проблеми со желудникот…оваа вода е спасот. Таа помага да […]

Видео, Предјадења

ОВАА СМЕСА Е ЛЕК: Исчистете ги сите опасни отрови од дебелото црево

Во дебелото црево може да имаме дури 15. Различни отрови кои многу му штетат на организмот. Оваа смеса која брзо и лесно се прави ќе ви помогне да се исчистите. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко […]