Tag: препорака

Видео, Препораки

Лекува импотенција, синуси, висок притисок и реума – јадете го почесто

Направете смеса која лечи се од глава до пети. Го решава проблемот со импотенција, висок крвен притисок, болни синуси, реума, гастрит како и воспаление на плуќата. Главна намирница е белиот лук, еве како делува: https://www.youtube.com/watch?v=U8tygB-6FPI Повеќе на Готви.мк: (ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син ФОТО: Цеца на […]

Видео, Препораки

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

По стресен и напорен ден сите имаме проблем со главоболка, стрес, нервоза, а ако сакате сето тоа да се регулира, тогаш направете го овој сок од зелка, еве и како делува: Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: […]

Видео, Препораки

Го поправа помнењето, топи маснотии и го подобрува видот и слухот – евтина смеса е лек за се

Направете евтина смеса која е лек за се. Топи маснотии, помага да ослабете, го поправа памтењето, и го подобрува и видот и слухот.   Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест […]

Tips & Tricks

Заборавете на водата со лимон: Ова е новиот хит за слабеење и детоксикација

Мешавината од вода и грејпфрут имам сјаен вкус, ќе ве одушеви со своето освежувачко дејство, а и драстично ќе го забрза вашиот метаболизам.Половина цеден грејпфрут во една чаша млака вода, плус гранче рузмарин – тоа е вистинскто нешто што прави чуда за вашата линија. Доволно е само половина грејпфрут да […]

Препораки

По срцевиот удар ниеден лек не делуваше – ова ми ги одзатна артериите и го намали холестеролот за 10 дена

Освен што е превкусна, калинката е и тоа како здрава. Калинката е богат со витамин Ц и делува како антиоксиданс. Го чисти организмот, ги убива ќелиите на рак и го зајакнува срцето.Најновите истражувања покажале дека калинката е здрава за срцето. Постои природен лек кој ја зајакнува работата на срцето, го […]

Видео, Препораки

Не ја фрлајте кората од лубеница – еве какви лековити својства има

Лубеницата е царица на овошјето, супер е за летото, освежителна и вкусна, а она што малкумина го нзаат е дека нејзината кора има уште полековити дејства.Еве каква грешка правиме кога ја фрламе: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со […]

Препораки

Малината е толку здрава што секое утре ќе го почнувате со неа

Летото е период за вкусно овошје, витамини и многу здравје. Ние ви претставуваме причини зошто е добро да јадете малини.Малината е богата со антиоксиданси, кои спречуваат делување на штетни микроби, а го намалуваат и ризокот од рак. Малината воедно содржи и витамин Ц и тоа има 44% во 100 грама. […]

Видео, Препораки

Измеша топла вода лимон и куркума – еликсир за здравје

Сите знаеме колку е лимонот здрав и полн витамини, а куркумата исто така е зачин кој се препорачува, па ако ги споте добивате еликсир за телото.Го регулира шеќерот, делува против тешки болести, делува како антидепресив, помага за имунитет, спречување настинки и болести, се бори и канцерогени својства. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно […]

Препораки

ИДЕАЛНА ЗА ГОРЕШТИНИТЕ: Диета со лубеница, ќе ве стопи за 5 дена

Оваа летна диета со лубеница ќе ви помогне да ослабете брзо, лесно и вкусно.ДЕН1 100 гр варено говедско меси со ориз и сос од домати, 1 кришка лубеница за ручек, а за вечера 1 кришка тост, 50 гр сирење и лубеница. ДЕН2 Парче леб, 60 гр пилешко месо, 1 кришка […]

Препораки

Го корнеме и газиме како да е трева, а не знаеме дека е лек за многу болести

Тушт е горчлива и солена билка која често се користи во медитеранската и индиската кујна. Половина шолја тушт содржи повеќе од 1.000 IUs витамин А, што ja прави најевтината здрава храна на светот.Се користел уште во Стариот Египет, од него во Европа се прават вкусни специјалитети, а единствено ние газиме […]