Tag: предјадење

Главни јадења, Предјадења

Едноставно и брзо јадење: Запечен карфиол

Едноставно и брзо до комплетен оброк или малку „појак“ прилог со варено месо или риба. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Главни јадења, Предјадења

Јајца полнети со крем од шунка

Доколку имате ненајавени гости или посакувате поинаков доручек, брзо и лесно можете да ги подготвите овие вкусни залаци. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други […]

Предјадења

Најубавото славско предјадење се прави за 10 минути, ќе бидете воодушевени

Ви предлагаме да пробате нешто ново, вкусно и декоративно! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со […]

Предјадења

Пирошки со компир – Повкусни од сите кои сте ги пробале досега

Направете вкусни пирошки од компир кои се совршено предјадење или мезе за вас и вашето семејство. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: Повеќе на Gotvi.mk: Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Лазања пирошки Пица пирошки Најбрз рецепт за пирошки Пирошки со сирење Најдобар рецепт за пирошки Пирошки […]

Предјадења

Лесно и брзо предјадење или мезе: Полнети варени јајца

Направете вкусни варени јајца со фил од кој застанува здивот. Ова е рецептот: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца Мафини со јајца на око Печени јајца со сос Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега […]

Деликатеси, Предјадења

Нов вкус на омлетот – Не сте јаделе повкусен

За сите љубители на омлет, нов вкус за брз појадок, вечера или мезе или како топол прилог за секоја прилика. Ова се потребните намирници и начинот на неговата подготовка: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Рецепт за Викенд кајгана со сланина тука ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи […]

Предјадења

Топли кришки од рерна – Крцкави и вкусни, готови за 10 минути

Брзо предјадење со совршен вкус. Брзи печени лепчиња готови за 10 минути. Ова е се што ви е потребно: На здравје! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт […]

Предјадења

Оризот може да се подготви и вака: Вкусна крем чорба

Направете вкусна крем чорба од ориз, која е совршена за есенските и зимските денови, а идеална и за најмалите членови на семејството. Тие особено ќе ја сакаат. Ова е тоа што ви е потребно: Имајте добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Чорба од маринирани печурки По старски рецепт: Банатска компир-чорба […]

Предјадења

Брзи лиснати корпи со пилешко и печурки

Вкусно предјадење, мезе или вечера. Направете вкусни лиснати корпички со пилешко и со шампињони. Добар апетит ви посакува Gotvi.mk 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Предјадења

Меки како душа, по рецептот на баба: Кифли со месо

Направете вкусни и миризливи кифлички со месо, посебно длеикатесни. Ова е рецептот во кој се е прикажано детално: Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнето лепче Макарони болоњезе Вистинска уметност: Рецепт за солена торта Похован кашкавал […]