Tag: предјадење

Предјадења

Кога ќе го пробате овој појадок ќе ви стане омилен

Направете вкусен појадок кој ќе ви стане омилен и ќе го приготвувате почесто. Еве го рецептот, како и начинот на подготовка: Одлични се во комбинација со домашен леб и јогурт. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе […]

Главни јадења, Предјадења

Брзо и лесно до вкусен прилог: Торта од карфиол

Брзо и лесно до вкусен прилог или лесен оброк… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за […]

Предјадења

Пикантни крокети од ориз

Направете пикантни крокети кои можете да ги послужите како прилог со главното јадење. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети […]

Главни јадења, Предјадења

Поховани топчиња со сирење од компир пире

Овој специјалитет можете да го направите брзо и едноставно! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт […]

Предјадења

Вкусни лепињи – Појадок готов за 15 минути

Направете вкусен појадок за цело семејство за кратко време. Ова се рецептот и начинот на подготовка: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или вечера за медал Почнете […]

Предјадења

Рецепт за посебен појадок: Сендвич со јајце на око

Направете појадок за медал. Сендвичи со јајце на око кои се топат во уста. Добар апетит и имајте убав ден 🙂 Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца Мафини со јајца на око Печени јајца со сос Сакате совршено […]

Предјадења

Крцкави лепињи од вашата кујна – Повкусни од тортиљи

Ако сте љубител на пецива, ви нудиме супер рецепт за лепињи кои се крцкави и вкусни. Ова се потребните состојки и подготовката: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или вечера за медал Почнете го денот […]

Деликатеси, Предјадења

Ви треба калап за мафини – Рецепт за појадок кој се приготвува за само 15 минути

Почнете го денот со лесен и брз појадок.  Ова се потребните систојки и начинот на подготовка: Повеќе на Gotvi.mk: Мафини со компир и пармезан Овошни мафини Солени мафини со спанаќ и сирење Шварцвалд мафини Мафини со кокос

Предјадења, Препораки

Не залудно велат појадокот е најважен – Ова не смее да биде на вашето мени

Појадокот е најважниот оброк во текот на денот, а тоа секако значи дека не треба да јадеме било што, туку одбрани намирници. Иако најчесто го започнуваме денот со пекарски производи, тоа е многу штетно и не треба да го правиме. Иако секое пециво е многу вкусно, тоа во себе има адитиви, […]

Главни јадења, Предјадења

 Ароматична палента – Не сте пробале нешто толку вкусно

Палентата е здраво и вкусно главно јадење, мезе или предјадење. Освен што има супер вкус, многу лесно и брзо се прави, па совршено е за оние кои имаат многу работни обврски. Ви нудиме рецепт за малку поинаква и ароматична палента, која може да ја приготвите според следниот рецепт: Добар апетит! […]