Tag: предјадење

Предјадења

За сите гурмани: Подгответе пица-кајгана

Кајгана со вкус на пица е одлично предјадење кое од сега ќе биде на врвот на листата на вашите омилени јадења. Поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење […]

Предјадења

Семејството ќе дотрча по опојната миризба: Пирошки со сирење

Крцкави, меки и вкусни пирошки со кои ќе го разбудите семејството. Верувајте, ќе дотрчаат кога ќе го почувствуваат прекрасниот мирис 🙂 Повеќе рецепти на Готви.мк Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и […]

Предјадења

Супер летно мезе: Сендвич со спанаќ и шери

Летото е период кога се јаде полесна храна бидејќи сите сакаме да бидеме во топ форма. Ние ви нудиме летно мезе од кое буквално ќе ги излижете прстите, а и ќе ве држи сити цел ден. Повеќе рецепти на Готви.Мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи […]

Предјадења

Солени тортички од палента

Направете супер предјадење или закуска за целото семејство. Овие тортички се одлични и ако ви дојдат гости. Уживање со супер изглед и вкус.  Поврзани вести на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ […]

Предјадења

Појадокот е најважниот оброк: Направете колбаси со јајца

Појадокот според некои е најважниот оброк во текот на денот. Се препорачува да појадуваме до десет часот, а наутро може да внесеме и малку леб, јајца и други производи. Пригответе совршен омлет со колбаси и почнете го денот со вкусен оброк. Поврзани вести на Готви.мк: Кафе и сок 60 денари […]

Предјадења

Бакалски компир – Многу вкусно!

Компирот, освен што е многу вкусен, во историјата спасил од глад цели народи и нации. Еве како да подготвите бакалски компир. Готви со љубов и донирај храна секогаш кога можеш! Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како […]

Предјадења

Зачинето и вкусно: Ваков тост не сте јаделе до сега

Направете еден поинаков тост кој ќе биде ново искуство и уживање во вашата кујна.  Поврзани вести на Gotvi.mk Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море 240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора Нови правила […]

Предјадења

Омлет со сино сирење – топло и вкусно

Сите јадеме омлет, а иако постојат безброј комбинации за овој оброк, омлетот со сино сирење ќе ви стане омилен. Аромата е неодолива. Погледнете го овој рецепт за 4 лица: Добар апетит!  Поврзани вести на Gotvi.mk Полнети јајца – вкусен појадок по едноставен рецепт ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле […]

Предјадења

Предјадење или закуска – пирошки кои се топат во уста

Направете вкусни пирошки кои се топат во уста. Со малку труд направете вкусно предјадење или закуска за вашите пријателите кои ви доаѓаат на гости. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса […]

Предјадења

Сендвич без леб – да, можно е!

Иако ви звучи чудно, може да направите вкусен сендвич без леб. Ние ќе ви покажеме како Прсти ќе излижете! Поврзани вести на Gotvi.mk: Имате бајат леб дома? – наместо да го фрлате направете деликатес ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб […]