Tag: предјадење

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Дури и 100 години да сте домаќинка не сте направиле вакви сендвичи

Дури и ако сте целиот живот во кујна, не сте се сетиле да направите вакви сендвичиња кои се топат во уста. Леб, кашкавал кој се топи, маслинки…Погледнете што ви е потребно за задоволни и насмеани лица во домот.       Make a grilled cheese sandwich with all the delicious […]

Видео, Предјадења

ВИЕО РЕЦЕПТ: Јајца и сланина, нема подобар рецепт за мафини

Сланина и јајца, тоа е се што ви треба за врвен специјалитет во кујната.Направете го супер вкусниот појадок со вкусни мафини, гледајќи го ова видео: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Салати

Пире од грав

Овој пикантен прилог одлочно оди со специјалитети од риба. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Вкусни омлет-мафини кои се топат во уста

Вашиот омилен омлет вкус преточете го во вкусни мафини. Изгледаат одлично, ќе рашират одлична арома во кујната, а за вкусот не треба ни да се зборува.Состојките и подготовката погледнете ги во следното видео. Ова е одлична идеја за појадок или пак вечера.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок […]

Предјадења

ПОСНО ЈАДЕЊЕ: Кнедли од компири

Идеално се вклопуваат во комбинација со риба и салата! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Главни јадења, Предјадења

Нема да верувате дека ова е посно јадење: Највкусната крем супа, без капка масло!

Оние кои често постат досега сигурно сфатиле дека посната храна може да биде и вкусна и разновидна. Доколку постите, ви предлагаме вкусна крем супа која едноставно се подготвува. На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце […]

Предјадења

Ќофте од интегрален ориз

Подгответе вкусни ќофтиња од интегрален ориз… Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство Ориентални шпагети Медитерански фусили […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Семејството ќе биде пресреќно – појадок кој ќе им биде омилен на децата

Јајцата се вкусни и здрави, а од сега ќе станат и омилено јадење на вашите најмили. Вака декорирани, нема кој нема да поита да ги земе од трпеза. Повеќе на Готви.мк: ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт […]

Главни јадења, Предјадења

Медитеранска чорба

Оваа хранлива чорба е идеална за студените денови што следат… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Домаќинките полудеа по овој сендвич – од сега ќе правите само ваков

Домаќинките полудеа по овој рецепт за тост со јаболка. Ова се највкусните сендвичи направени некогаш. Погледнете го видеото и ќе ви биде јасно кои состојки се потребни и начинот на подготовка. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите […]