Tag: предјадење

Видео, Предјадења

Рецепт за ФРАНЦУСКА СУПА на познатиот кувар!

Ако досега не сте биле љубител на кромид и лук, после овој рецепт сигурно ќе ги обожавате. Џек Скалфани ќе ви покаже како да направите една од неговите омилени супи. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата […]

Видео, Предјадења

УЖИВАЈТЕ ВО ВКУСОТ: Преубави крокети во сос

Идеални се како предјадење или како прилог со главното јадење. Ќе уживате во вкусот на овие перфектни крокети во сос. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе […]

Предјадења

КРЦКАВИ И ВКУСНИ: Топчиња со сирење

Овие вкусни топчиња послужете ги со омилениот сос и уживајте во феноменалниот вкус. Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – […]

Предјадења

Поховани палачинки со пилешко и печурки

Направете палачинки како одлично топло предјадење и изненадете ги луѓето кои ги сакате! Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе […]

Предјадења

Идеално предјадење, доручек или вечера: Коцки од палента со сирење

Едноставно подгответе коцки од палента, а потоа украсете ги со спанаќ или блитва! Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе […]

Видео, Предјадења

ДЕЛИКАТЕС ЗА ДОБРО УТРО: Сунѓерчиња од јајца

За да го започнете денот со вкусен појадок кој ќе ви даде енергија, ви нудиме супер рецепт. Мини сунѓерчиња од јајца се одличен начин за старт на денот. Ова е се што ви е потребно, а во видеото е прикажан и начинот на подготовката: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти […]

Видео, Предјадења

Зема јајце, сланина и кашкавал – НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ ШТО ДОБИ

Со многу едноставни состојки кои гхи имаме по дома, може да направите совршен ручек или мезе, кој совршено се надополнува со пиво. Прекрасен рецепт, се е прикажано во следното видео. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве […]

Видео, Предјадења

Поздраво и од смути: Почнете го денот со домашен овошен јогурт

Почнете го денот со домашен овошен јогурт со малини и киви.Ова е се што ви треба:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ […]

Видео, Предјадења

Како прави Италијанци: Направете вкусни брускети со домати

Направете совршен италијански специјалитет во кујната. Брускети со домати, тоа е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Видео, Предјадења

ВКУСЕН И ТРАДИЦИОНАЛЕН ПОЈАДОК: Палента со сланина и сирење

Нека замириса кујната, направете палента со сланина и сирење. Поврзани вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме […]