Tag: празнична трпеза

Десерти

Вкусни кокосови гнезда – Eвтин, а неодолив рецепт за празничната трпеза

Вкусен десерт за љубителите на кокос и чоколадо. Совршен спој кој ќе ви се најде на празничната трпеза. Ова е рецептот, како и начинот на подготовката: Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Повеќе, Предјадења

Најпопуларно јадење на велигденската трпеза: Нема жена која нема да го подготви ова за Велигден!

Преубавите пилиња од варени јајца се вистинско ремек дело, а еве како се подготвуваат! За полнетите јајца или пилиња од варени јајца, потребни ви се сосема малку материјали. Меѓутоа, бидете сигуртни дека никој нема да им одолее. ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со […]