Tag: појадок

Предјадења

Одличен појадок набрзина – Памук полжавчиња

Направете меки памук полжави за појадок, совршени за со сирење, јогурт или намаз.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: […]

Предјадења

Прженици со јогурт – Меки како душа, готови за кратко

Направете вкусен и брз појадок. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот […]

Предјадења

Видео рецепт: Омлет ролни во кори од пита

Направете вкусни омлет ролнички. Готви со љубов и уживај во храната 🙂 Еве како треба правилно да се мие зелената салата Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Салата Примавера ПОСНО: Свежа пролетна салата Енергетска салата Свежа салата со моцарела Освежителна салата Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати? За повеќе […]

Meat, Предјадења

Подобри од бурек: Турски погачи со мелено месо

Направете вкусни турски погачи со мелено месо, подобри од бурек. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Предјадења

Видео рецепт: Брза пита од стар леб

Направете брза пита од стар леб. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Предјадења

Солена торта со обланди – Брз деликатес за секоја пригода

  Направете вкусна солена обланда. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Предјадења

Јогурт уштипци – Многу од една смеса

Направете брзи и вкусни јогурт уштипци. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Препораки

Најголема грешка за појадок – Никогаш не го јадете ова на празен стомак

Постојат намирници кои не треба да се јадат за појадок бидејќи го надразнуваат желудникот. Пецивата со лиснато тесто се први на листата.Тие имаат голема количина квасец, а тој предизвикува гасови и надуеност. Затоа, лиснатото тесто не го јадете на празен стомак.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: […]

Предјадења

Повкусни од перек и геврек: Брзи соленки за појадок и мезе за празниците

Направете вкусни солени стапчиња за појадок.   Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Предјадења

Појадок и за викенд и за работен ден: Брзи и евтини уштипци

Направете брзи уштипци. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат 5 природни маски за лице против акни Природен рецепт кој го лечи болното грло Кои чаеви помагаат при слабеење? Вежбате, а резултатите […]