Tag: појадок

Предјадења

Мафини со шунка и сирење од стар леб

Направете солени деликатесни пити со бајат леб и шунка и сирење.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или […]

Предјадења

Појадок кој ќе ви даде енергија за цел работен ден

Направете енергетски појадок со кој ќе имате сила и енергија за цел работен ден.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус […]

Предјадења

Не го фрлајте стариот леб: Направете највкусна гибаница

Направете вкусна гибаница со бајат леб. Наместо да го фрлите, направете деликатес.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја […]

Предјадења

Појадок како од пекара: Лепињи со павлака

Направете си појадок како од пекара со неколку состојки од кујната.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете […]

Предјадења

Најбрз и највкусен рецепт за проја – нема шанси да не успее

Најбрз и највкусен рецепт за проја која е совршена и за појадок и ручек и вечера.   Одлично е за со јогурт, павлака или кисело млеко 🙂 Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за […]

Предјадења

Брз појадок: Деликатесни солени палачинки

Направете супер брз појадок со палачинки и сланина.Ова е рецептот:   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Палачинки на дански начин Точни мерки за палачинки Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта

Предјадења

Бешамел јајца за појадок – Брз деликатес за цело семејство

Направете вкусно предјадење за целото семејство. Омлет со млеко е нешто совршено.     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?

Предјадења

Тесто за крцкави пирошки кое не се лепи – Брз појадок и за вработени

Рецепт наменет на домаќинките кои сакаат пирошки, но немаат многу време за нив.Тестото е меко и не се лепи, а најважно брзо се прави.       Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја […]

Предјадења

Многу се евтини а се полн погодок за појадок: Лепињи готови за миг

Многу евтино, брзо и лесно, а е навистина полн погодок за појадок.Направете супер вкусни лепињи.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Препораки

Појадокот е најважен оброк – причини за да не го прескокнувате

Појадокот одамна е познато дека е најважниот оброк во текот на денот, а сега тоа го докажаа и научниците од Универзитет во Велика Британија, со испитување спроведено на 49 лица.Научниците ги поделиле во две групи, една во која лицата појадувале, и во која лицата не појадувале. Го мереле нивото на […]