Tag: појадок

Предјадења

Јајца со моцарела – Готови за 7 минути, вкусен појадок за убав почеток на денот

Кошнички со јајца и моцарела за супер вкусен старт на денот. Еве го рецептот, како и состојките кои ви се потребни за да го приготвите овој појадок. Совет: Може да ја ставите смесата и во калап за мафини и така да ја печете. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од […]

Предјадења

Највкусните пирошки се прават од бајат леб – Денот почнете го со прекрасен мирис од кујната

Не фрлајте храна! Направете вкусни пирошки со бајат леб. Употребете го во кујната наместо да го фрлате. Еве кои состојки ви се потребни, како и начинот на подготовка: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок […]

Видео, Предјадења

Најбрзи и највкусни панцероти – Утрото може да почне (Видео рецепт)

Ова утро почнете го со вкусни панцероти со богат фил на кои им нема замена. Ова се потребните состојки и начинот на подготовката: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Домашни полнети панцероти Панцероти со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој […]

Предјадења

Почнете го денот со вкусни переци – Топло и меко

Почнете го ова утро со вкусни переци кои сите ќе ги соберат на маса: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или вечера за медал

Предјадења

Појадок за убав старт на денот: Проја со додаток кој ја прави магична

Направете вкусна проја со спанаќ од која сите ќе сакаат парче повеќе. Ова е рецептот:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или вечера за […]

Предјадења

Богат појадок готов за 20 минути: Триаголници со ајвар

Утрово направете вкусен појадок, а од неговата подготовка домот ќе замириса прекрасно. Брзо и лесно, ова е постапката: По вкус, за време на печењето, можете да додадете и сусам. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите […]

Предјадења

Посебен рецепт за лепчиња со јајца – Се печат и не се масни

Вкусен појадок кој брзо се прави, а најважно од сè не е многу масен. Секој од нас има посебен рецепт за пржени лепчиња, но овој рецепт е различен и посебен. Ние ви предлагаме со лепчињата да искомбинирате АБЦ крем сирење. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб […]

Предјадења

Лиснати пица залачиња – Појадок за 20 минути

Ова утро станете радосни и направете нешто вкусно, кое ќе ве држи сити во текот на денот. Мини пица залачиња, а ова е рецептот: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете […]

Предјадења

Кога ќе го пробате овој појадок ќе ви стане омилен

Направете вкусен појадок кој ќе ви стане омилен и ќе го приготвувате почесто. Еве го рецептот, како и начинот на подготовка: Одлични се во комбинација со домашен леб и јогурт. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе […]

Главни јадења, Предјадења

Ова утро нека започне со топли и крцкави лепчиња – Одлично за со шолја јогурт

Направете вкусен, топол и крцкав појадок однадвор, а внатре мек како душа. Ова е рецептот и начинот на подготовка: Добар апетит! Послужете ги со јогурт или павлака 🙂 Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок […]