Tag: појадок

Предјадења

Со овој мирис куќата ќе стане дом: Брза пита за појадок

Направете брза пита со која денот ќе започне со насмевка и неодолива арома. Брзиот и вкусен рецепт се прави вака: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Меко, топло, вкусно: Полжав пита Пита на стар начин со тиква Посна пита со ориз и праз Домашна пита каква што не сте јаделе Сочна […]

Предјадења

Денот по утрото се познава: Појадок кој сите ќе ги донесе на трпеза

Направете вкусен појадок од компир и сирење, кој со мирисот ќе ги примами сите да дојдат на трпеза. Совршено оди во комбинација со јогурт или павлака. Ова се состојките што ви се потребни, како и начинот на подготовка: На здравје и имајте убав и успешен ден 🙂 Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Предјадења

Вкусот на детството: Појадок по рецептот на нашите баби

Направете вкусен и мек појадок со кој целото семејство ќе стане со насмевка. Ви предлагаме рецепт за брзи и вкусни перничиња од тесто, кои ќе ги примамат сите со мирисот од кујната. Ова е рецептот: СОВЕТ: Послужете со сирење и јогурт. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадокот со кој Кардашијан […]

Предјадења

Рецепт за вкусен старт на денот – Домашни уштипци, готови додека да трепнете

Направете вкусни уштишци готови за миг со кои денот ќе го започнете на вкусен начин. Еве кои состојки ви се потребни, како и начинот на подготовка. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Појадокот со кој Кардашијан ослабе но ги задржа облините Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски […]

Деликатеси, Предјадења

Фото: Рецепт за нискокалорични сендвичи

Одлично за појадок за секој кој сака да го намали внесот на дневни калории, а особено препорачливи за сите кои се на хроно исхрана, вели Ана, која ни го испраќа овој рецепт. Еве што ви е потребно за да ги направите овие брзи и нискокалорични сендвичиња: На здравје! Прочитај хроно […]

Предјадења

Рецепт за посебен појадок: Сендвич со јајце на око

Направете појадок за медал. Сендвичи со јајце на око кои се топат во уста. Добар апетит и имајте убав ден 🙂 Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца Мафини со јајца на око Печени јајца со сос Сакате совршено […]

Деликатеси, Препораки

Појадок готов за 10 минути – Мафини од јајца и сланина по едноставен рецепт

Овој рецепт за мафини од јајца и сланина брзо ќе ви стане еден од најомилените појадоци кои ќе ги правите речиси секој викенд. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нутела мафини – Рецепт кој ќе ги освои сите, особено децата Мафини со компир и пармезан Овошни мафини Солени мафини со […]

Предјадења

Крцкави лепињи од вашата кујна – Повкусни од тортиљи

Ако сте љубител на пецива, ви нудиме супер рецепт за лепињи кои се крцкави и вкусни. Ова се потребните состојки и подготовката: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или вечера за медал Почнете го денот […]

Предјадења

Едноставен, а вкусен рецепт – Појадок готов за неколку минути

Подгответе вкусен, брз и лесен појадок за само неколку минути во вашиот дом. Навистина е едноставно за приготвување, а ова е постапката: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Појадокот со кој Кардашијан ослабе но ги задржа облините Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој […]

Предјадења

Појадок или вечера, едноставен рецепт кој ќе ве воодушеви: Ви требаат 15 минути

За 15 минути може да подготвите вкусен појадок или вечера во вашиот дом. Ова се состојките што ви се потребни: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Појадокот со кој Кардашијан ослабе но ги задржа облините Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или […]