Tag: појадок

Предјадења

Појадок каков што не сте јаделе: Палента-деликатес

Направете посебна палента со јајца.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб

Предјадења

Солени стапчиња со сирење: Децата многу ги сакаат и бараат „репете”

Направете солени стапчиња со сирење. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб

Предјадења

Ќе ги направите втор пат во денот – вкусни и миризливи погачи

Направете вкусни погачи во вашиот дом. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Препораки

Појадокот е најважниот оброк – почитувајте ги овие правила за здравје

Одамна се знае дека појадокот е најважниот оброк и не треба никако да се прескокнува. Кафето се пие по појадокот, а со појадокот може да се напиете чај.Помеѓу првиот и вториот оброк направете пауза од 4 часа. Не јадете и час до два пред спиење.   Повеќе рецепти на Готви.мк: […]

Предјадења

Брзи крофни за појадок – меки се како душа

Направете вкусни крофни за старт на денот.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб

Предјадења

Испробан рецепт: Уштипци со јогурт готови за 10 минути

Направете вкусни уштипци со јогурт, кои се меки и шират арома. Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Предјадења

Брза вечера – ќе ја направите и по напорниот работен ден

Нешто лесно, брзо и едноставно за вечера или појадок. Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Предјадења

Перек стапчиња – појадок кој ќе рашири опоен мирис во домот

Направете вкусни перек стапчиња во својот дом.    Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Предјадења

Појадок за брзо време: Гибаница со сирење и кулен

Направете вкусна гибаница со сирење и кулен.   Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Предјадења

Брзи пекарски кифлички – ќе ви се најдат за слави и празници

Направете брзи и вкусни кифлички. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси