Tag: посно

Посно и веге

Совршен рецепт за посна вечера – Риба деликатес

Направете вкусен деликатес со риба и печурки за посната вечера. Еве го рецептот, како и начинот на подготовка: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е од што се […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Посна чорба со кнедли: Го чисти телото од масти, го зајакнува организмот!

Пробајте ја оваа чорба во деновите кога постите или сакате да се одморите од тешката храна…   Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Видео, Главни јадења

Шарен бурек со зеленчук – вкусен, посен оброк (Видео)

Вкусот е фантастичен, задолжително пробајте го! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Богата, посна карамел торта: Десерт за убави празници

Неодолива комбинација од карамел и зимско овошје! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Не се пече: Посен ролат со кокос кој ќе го направите за миг (Видео)

Вкусен, едноставен и брз за подготовка, ролат кој ќе го обожава цело семејство. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Џумбус паприкаш: Традиционално посно јадење

Традиционално посно јадење, вкусно и сочно, за целото семејство! На брзина исечкајте зеленчук, кратко пропржете и оставете да се готви… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој […]

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна тава за Божиќниот пост: Ориз со печурки

Направете вкусен деликатес додека постите. Ова е рецептот за ориз со печурки кој ќе ви стане омилено јадење и ќе го приготвувате често: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и […]

Десерти, Посно и веге

Посна чоколадна торта: Толку вкусна што сите ќе ги воодушеви

Доколку постите, а сакате да подготвите нешто слатко и вкусно за најблиските, но и за себе, оваа торта е најдобар избор. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Видео, Десерти

4 врсти од една смеса – Ситни непечени колачи (Видео)

Секој колач е со пособен вкус и облик. Доволно е да се направи една поголема количина основна смеса, да се подели и да се додадат вкусови. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Видео, Десерти, Посно и веге

За сите посни празници: Сува, а сочна пита со мак

Оваа пита потсетува на баклава, но нејзиниот вкус е далеку подобар – пробајте! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]