Tag: посно

Видео, Десерти, Посно и веге

Богата, посна карамел торта: Десерт за убави празници

Неодолива комбинација од карамел и зимско овошје! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Не се пече: Посен ролат со кокос кој ќе го направите за миг (Видео)

Вкусен, едноставен и брз за подготовка, ролат кој ќе го обожава цело семејство. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Џумбус паприкаш: Традиционално посно јадење

Традиционално посно јадење, вкусно и сочно, за целото семејство! На брзина исечкајте зеленчук, кратко пропржете и оставете да се готви… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој […]

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна тава за Божиќниот пост: Ориз со печурки

Направете вкусен деликатес додека постите. Ова е рецептот за ориз со печурки кој ќе ви стане омилено јадење и ќе го приготвувате често: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и […]

Десерти, Посно и веге

Посна чоколадна торта: Толку вкусна што сите ќе ги воодушеви

Доколку постите, а сакате да подготвите нешто слатко и вкусно за најблиските, но и за себе, оваа торта е најдобар избор. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Видео, Десерти

4 врсти од една смеса – Ситни непечени колачи (Видео)

Секој колач е со пособен вкус и облик. Доволно е да се направи една поголема количина основна смеса, да се подели и да се додадат вкусови. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Видео, Десерти, Посно и веге

За сите посни празници: Сува, а сочна пита со мак

Оваа пита потсетува на баклава, но нејзиниот вкус е далеку подобар – пробајте! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Десерти

Највкусните посни колачиња од пиво и ореви

Вистинско изненадување за вашите сетила… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Повеќе, Посно и веге

Вкусен мајонез без јајца: Идеален додаток во јадењата за време на пост

Доколку сте љубител на овој намаз и не можете без него во време на пост, еве сјаен рецепт. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Главни јадења, Посно и веге

Посна пита со ориз

Предлог за совршен посен ручек… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]