Tag: посно

Десерти, Посно и веге

Страчатела кроасани – Дали сте јаделе нешто волку вкусно?

Направете вкусни и топли кроасани од кои ќе ви мириса целиот дом. Кој би можел да одолее? На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Ако ви е доста од месо, тестенини и чорби: Нова ручек идеја која не дебелее

Направете вкусен ручек со компир и блитва, кој е посен и многу брз. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир плочки со богат […]

Главни јадења, Посно и веге

Полнети пиперки без месо – Сте пробале многу, но ова е многу вкусен рецепт

Направете ново и вкусно јадење за сите сетила. Полнети пиперки на нов начин. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени пиперки Пиперки полнети со зелка Домашни пиперки во павлака Полнети пиперки со пилешки гради Полнети пиперки на босански начин Полнети пиперки со шампињони

Десерти

Домашно тоблероне со кока кола – Се прави за 15 минути, нема печење

Тоблероне е вкусот кој буди слатки и вкусни емоции. Ви нудиме евтина варијанта на овој десерт, за сите сетила и генерации. Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Десерти, Посно и веге

Посна торта: Неверојатно вкусна, готова за 5 минути

Скромна, а толку „сита“! Брзо и лесно се подготвува, а вкусот е фантастичен! Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Десерти, Посно и веге

Вкусен француски ролат – Деликатесен десерт за празникот

Направете вкусен француски ролат кој сите со сласт ќе го изедат. Ова е рецептот за неговата подготовка: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Салати

Грав на косовски начин: Вкусна посна салата

Оваа посна, здрава и „сита“ салата, ќе ја обожаваат сите! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Десерти, Посно и веге

Корпи со урми – Ви треба малку време и три состојки (Посен рецепт)

Направете вкусен посен специјалитет со урми. Еве како да ги направите: Уживајте во овој вкусен рецепт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Посни бомбици со урми Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Десерти, Посно и веге

Ишлерите можете да ги направите во вашата кујна – Имаме одличен рецепт за овој десерт

Љубителите на ишлерите, сега може да ги направат и дома, во кујната. Ова е рецептот за овој десерт, но во посна варијанта: Уживајте во вкусот на овој посен и вкусен десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди […]

Посно и веге

Совршен рецепт за посна вечера – Риба деликатес

Направете вкусен деликатес со риба и печурки за посната вечера. Еве го рецептот, како и начинот на подготовка: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е од што се […]