Tag: посна

Посно и веге, Салати

Посна руска салата – евтина и брза варијанта на царицата на салатите

За сите кои периодов постат ви нудиме посна и вкусна руска салата. Навистина одлична варијанта. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Крем салата со сирење и сусам Бејкон салата Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Десерти, Посно и веге

Посен колач со портокал и чоколадо – торта со „изронет” пандишпан

Направете вкусна торта со чоколадо и фил од портокали која е посна и брза.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Посно и веге, Салати

Посна мимоза салата – Ви требаат три чинии и малку време

Одличен оброк, прилог или предјадење за време на постот. Посна мимоза салата со која добриот вкус е загарантиран.     Уживајте. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Посно и веге, Салати

Кралица на зимата: Посна салата со карфиол и многу зачини

Направете посна и вкусна салата со карфиол и зачини.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Главни јадења, Деликатеси, Посно и веге

Посна деликатесна сарма од кисела зелка – Повкусна од онаа со месо

Посна сарма за Велигденскиот пост. Повкусна е од таа со месо   Прочитај оовеќе рецепти на Gotvi.mk: Зема кисела зелка и завитка пилешко месо Оригинален старски рецепт за сарма Нов вкус на сармата: Хроно сарма Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време […]

Посно и веге, Предјадења

Домашна паштета за посните денови – Супер појадок за со двопек

Ќе ја правите и кога не постите, прекрасна е и брза, а мами со вкусот.Направете паштета од ореви, ова е рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Домашен намаз повкусен од паштета и павлака Паштета од чварки Тартар сос Ќе заборавите на болоњезе и тартар Сос-деликатес Мезе кое супер оди со тартар Домашен […]

Посно и веге, Салати

Салата со кисела зелка за 10 минути – Еден додаток ја прави специјална

 Направете посебна салата од кисела зелка. Ова е рецептот за неа:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Посно и веге, Предјадења

Посна пита со посебни состојки – Лесно се прави, домот ќе замириса

Пита која ќе ве држи сити за постот, а има и супер вкус и арома. Направете вкусна пита со спанаќ: Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Пита деликатес од три состојки Топли и ароматични триаголници со кашкавал Појадок за 20 минути – Пица мафини Само матите и ставате во калап […]

Посно и веге, Салати

Посна руска салата

Направете посна руска салата за Велигденскиот пост.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зелка салата со посебен сос Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Главни јадења, Посно и веге

Посна сарма од лозов лист – Крчка и шири неодолив шмек

За постот ни требаат креативни, вкусни и различни оброци. Вкусни сарми од лозов лист за постот.Ова е рецептот:   Прочитај оовеќе рецепти на Gotvi.mk: Зема кисела зелка и завитка пилешко месо Оригинален старски рецепт за сарма Нов вкус на сармата: Хроно сарма Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни […]