Tag: посебни

Предјадења

Мантии за половина час на поинаков начин – цело маало ќе мириса

Мантиите се нешто посебно вкусно, а овој пат ви нудиме нов рецепт за нив. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Преку 20 мафини од една смеса Бургер погачи Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее    

Предјадења

Посебен рецепт за ѓевреци – се прават од 4 евтини состојки

Направете ѓевреци со мак, нешто многу вкусно и со малку состојки.Ова е рецептот:   Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб […]

Главни јадења

Полнети пиперки на посебен начин – Рецепт со кој наместо месо, ќе употребите сирење

Направете деликатес со пиперки и сирење, кој е лесен и со неодолив шмек. Еве го рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени пиперки Пиперки полнети со зелка Домашни пиперки во павлака Полнети пиперки со пилешки гради Полнети пиперки на босански начин Полнети пиперки со […]

Главни јадења

Не се прават од месо ниту од тиквички: Зеленчукови плескавици во комбинација со тартар сос

Направете вкусни зеленчукови плескавици. Подгответе нов деликатес, а ова е рецептот и начинот на подготовка: Одлично одат во комбинација со павлака или тартар сос. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и […]

Десерти

Палачинки од јогурт со банана – Лесно се прават, посебно се вкусни

Направете палачинки на еден поинаков начин – со јогурт и банана. Имаат богат и интересен вкус. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: Може да додадете и други состојки по ваш вкус. На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Палачинки на дански начин Свечени благи палачинки Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]

Видео, Десерти

РАЈСКИ БОМБИЦИ  – еве што ги прави посебни

Сите сакаме да се почастиме со десерт, иако доаѓа летото. Ви нудиме рајски бомбици кои се здрави и брзо се прават.Ова е се што ви треба и подготовката: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно […]