Tag: помфрит

Видео, Главни јадења

Без капка масло: Совршен помфрит од рерна

Обожавате помфрит, но не го јадете бидејќи е прилично масен? Тоа веќе нема да биде проблем, бидејќи постои начин да направите вкусен помфрит без масло за пржење! Овој, поздрав начин на подготовка е и многу полесен. За почеток излупете ги компирите, исечете ги на ленти и зачинете ги по желба. […]

Предјадења

Помфрит од тиква

Сте пробале ли некогаш помфрит од тиква? Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Видео, Главни јадења

Вкусен крцкав помфрит како од ресторан (Видео)

Речиси и не постои човек кој не сака помфрит. Одличен е како прилог со многу јадења, но и како самостален оброк. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења, Предјадења

Совршен помфрит од рерна: Со само неколку капки масло ќе биде неверојатно крцкав и вкусен

Совршен помфрит за кој не ви треба голема количина масло… Пржењето помфрит секако не спаѓа во здрав начин на подготовка на храна. Сепак, сега ви претставуваме како можете да направите совршен помфрит. Подготовката е малку поинаква, поради што овој специјалитет спаѓа во здрава храна. Главната состојка за добар помфрит, освен […]

Видео, Предјадења

„Помфрит“ од моркови – одлична закуска (Видео)

На морковот често гледаме како состојка која ќе надополни некое јадење, ќе му даде густина, сладок вкус и слично. Но, морковот може да биде и пред(јадење)! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Помфрит без масло – здрава варијанта на омилениот вкус

Направете помфрит без масло или маргарин. Секако ,помфритот само по себе не е здрава храна, но може да се направи на еден поздрав начин.       Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Meat, Видео, Деликатеси

ДЕЛИКАТЕС: Тава со помфрит и месо

Стави месо во маринада, па доби нешто што никој не го очекуваше. Помфрит може да се направи и вака:   Carne Asada Fries! Omg! vc: @buzzfeedtasty  Love Food? Follow us: @foodyfetish❣️ Snapchat : foodyfetish – Also follow: @diycreativez A post shared by @foodyfetish on Feb 27, 2017 at 1:15pm PST […]

Видео, Предјадења

Помфрит од пире од компири! Кога ќе го пробате, ќе бидете воодушевени

Луѓето велат дека, кога еднаш ќе пробате помфрит подготвен на овој начин, веќе никогаш нема да се вратите на старо! Вака треба да изгледа целата постапка: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која […]

Видео, Деликатеси

ДЕЛИКАТЕС НА ДЕНОТ: Палента помфрит со моцарела

Свари палента на вообичаен начин, па ја стави во  плех. Ја исече, стави моцарела и доби деликатес. Повеќе на Готви.мк: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна […]

Видео, Главни јадења

ВАКОВ ПОМФРИТ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Нема да верувате колку е вкусно

Помфрит може да направите и од палента. Верувате или не, се што ви треба за деликатес во кујната е палента, моцарела и кашкавал.Начинот на подготовка и состојките погледнете ги во следното видео. Многу е брзо и едноставно, а вкусот фантастичен. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг […]