Tag: полнети пиперки

Главни јадења

Полнети пиперки во кајмак

Вкусни полнети пиперки во кајмак – брз и лесен ручек! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Главни јадења, Посно и веге

Посни полнети пиперки од туршија

Совршен рецепт за посните денови, но и за лесен оброк полн со витамини… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Главни јадења, Деликатеси

Меленото месо заменете го со карфиол – Деликатесни полнети пиперки

Пиперките најчесто ги полниме со мелено месо, но постојат и други идеи за супер вкусен ручек. Ако ја направивте ручек идејата за полнети пиперки со компир или со сирење и јајца, сега е на ред да подготвите пиперки со карфиол. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени […]

Главни јадења, Посно и веге

Посни пиперки полнети со тиквици

Совршен вкус – здрави пиперки полнети со зеленчук, идеален избор за деновите на пост. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Главни јадења

Сигурно нема да изедете само една – Полнети пиперки по деликатесен рецепт

Полнетите пиперки се добра и вкусна идеја за ручек, но овој рецепт е посебен. Ви го пренесуваме за да имате неодолив ручек на трпеза: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени пиперки Пиперки полнети со зелка Домашни пиперки во павлака Полнети пиперки со пилешки гради […]

Видео, Главни јадења

Полнети пиперки со сирење печени во рерна (Видео)

Уживајте во овој превкусен рецеп…   Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена […]

Главни јадења

Пиперки полнети со пилешки гради

Со овие сочни полнети пиперки послужете пире од компири…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста […]

Видео, Главни јадења

Пиперки полнети со шампињони запечени во рерна

Наместо класичната варијанта со мелено месо, испробајте го и овој начин на полнење и ќе подготвите царски деликатес со фантастичен вкус.   Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса […]

Главни јадења

Подобро јадење немате пробано: Во овие пиперки се крие нешто необично!

Полнетите пиперки се неизоставен дел од менито на речиси сите семејства. Ретки се оние кои не го знаат традиционалниот начин на подготовка на ова јадење. Но, понекогаш во кујната добро е да се експериментира, па поради тоа ви донесуваме рецепт за запечени полнети пиперки кои навистина ќе ви се допаднат! […]

Главни јадења

Чудни полнети пиперки

Чудно, но вкусно, задолжително пробајте. Идеално јадење за оние кои не јадат месо…   Добар апетит!   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки […]