Tag: покемон

Видео

ВИДЕО: Ако имате пријател кој игра Покемон, ова е рецептот за вас

Сите знаеме дека Покемон е манијата која го збудале светот. Луѓето одат по улици и масовно ја играат играта. Па, доколку имате некој таков роднина или пријател, може да го задевате со супер вкусна торта направена по оваа игра. Погледнете го видеото што следи: ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – […]

Забава

ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – Го офарбале кучето за да личи на Покемон

Играта Покемон Гоу го полуде целиот свет, а заради неа луѓето се спремни да направат сешто. Неколку деца веќе страдаа на улиците бркајќи покемони, а покрај тоа лудилото продолжува. Сопственици на едно куче покажаа колку одлепиле по играта кога своето милениче го обоија со жолта боја, за да личи на […]

Забава

Покемон за почетници: Еве како да ја инсталирате играта која го полуде светот

Играта „Pokemon GO” го полуде светот, а поради неа гејмерите конечно излегоа надвор. Еве како да ја инсталирате играта: За да ја инсталирате играта морате да ја инсталирате апликацијата но не од Play Store. Во подесувањата на вашиот телефон пронајдете ставката Security а во неа ”Unknown sources”,штиклирајте ја таа опција. […]