Tag: подготовка

Повеќе

Еве како да подготвите костени дома – највкусни се на скара

Ако се одлучите за печење на шпорет, пржете ги во тава. Засечете ја кората на секој костен, а потоа ставете ги во тава, додајте малку вода и повремено протресувајте. Кората ќе се раствори, а костените ќе добијат убава боја. За подготовка во рерна, секој костен засечете го со нож по […]

Повеќе

Витамини за зимата: Направете највкусна Туршија, за комплтен ручек во зима

Време е за туршија, направете ја највкусната за која сите ќе ви завидуваат. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Tips & Tricks, Десерти

Да не се лепат и да не впијат многу маснотија: Чекори за највкусните крофни

Ако сакате да спремите највкусни крофни кои се топат во уста, воедно и не се многу масни, тогаш следете ги овие чекори и совети.Важно е сите состојки да бидат топли за подготовката, односно на собна температура. Брашното дури можете и да го загреете во рерна на 2 минути на многу […]

Препораки

Хронично сте уморни и ненаспани? Направете ја оваа природна смеса во кујната

Ако сте хронично уморни, ненаспани или заморни, направете смеса во кујната за енергија и виталност. Го забрзува метаболизмот, ја прочистува крвта, ги елиминира вишокот маснотии во телото и помага за имунитет. Ова е природен напиток за чистење на крвта, но следниот третман направете го по пауза од шест месеци. Природните […]

Десерти

„Црни принцези” – Изненадете ги сите со нов десерт за празниците

За вкусна Нова Година и Божиќ и трпеза со нови, но несекојдневни рецепти кои сите ќе ги воодушеват. Овој колач ќе ви стане омилен. Името му е „Црни принцези”. Рецептот во продолжение: Уживајте во овој чоколаден вкус 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со […]

Препораки

За болно грло, астма, кашлица и бронхит – Потполно природен лек

Ако ве мачат кашлица, бронхитис, астма или некој друг респираторен проблем, тогаш решението за него може да се крие во еден делотворен лек за кој имаме состојки во кујната. Еве како да го направите и колку често да го пиете: Помогнете си со оваа смеса во зимскиот период и намалете […]

Деликатеси, Салати

Нема мака за празниците: Салата готова за 20 минути

Вкусна, брза и освежителна салата која е одлична за празничната трпеза. Ова е рецептот и начинот на подготовка: На здравје, имајте весели празници! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата од […]

Деликатеси, Повеќе, Препораки

За незаборавни празници со најблиските: „Божиќен леб”

Направете вкусен леб за Божиќ и бидете сигурни дека сите ќе ви го бараат овој рецепт. За најубави празници со вашето семејство и најблиски. Ова е се што ви треба: Уживајте во секој момент со овој сладок вкус 🙂 Повеќе на Gotvi.mk: Леб кој не дебелее Банана леб со ореви Обланда […]

Десерти

Ситни новогодишни колачиња со најубава декорација – Креативна кујна заедно со вашите деца

Направете ситни новогодишни колачиња, совршено декорирани и со префинет вкус. Можете да ги правите заедно со вашите деца или внуци. Ова е рецептот: Уживајте во вкусот на празниците 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Видео, Десерти

Вкусна округла чоколадна торта – еве што е тајната

Направете брза и чоколадна торта, многу вкусна, веднаш ќе ја снема од фрижидер. Ова е се што ви треба и подготовката:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта […]