Tag: плускавци

Tips & Tricks

Моќен лек за плускавци кој се прави дома – Ви требаат 2 намирници

Бананите и авокадото се користат многу често во козметиката, а има и добра причина за тоа. Тие ја прават кожата посебна и сјајна, а оваа комбинација помага и при појава на плускавци. Ви треба половина зрела банана и половина авокадо. Излупете ги двете состојки и соединете ги во блендер. Направете […]