Tag: плескавици

Главни јадења

Меки и сочни шницли од бело месо: Совршени за свечени прилики!

Едноставно се прават, а одлични се и за свечени прилики… Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости […]

Главни јадења

Плескавици од овесни снегулки и моркови

Подгответе малку поинакви плескавици од здрави состојки ! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Главни јадења

Кога немате идеја што да зготвите… Погледнете го овој рецепт за пилешки плескавици!

Нема да се покаете ако го направите овој специјалитет за ручек… Добар апаетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Видео, Посно и веге

ПОВКУСНИ ОД МЕСО: Плескавици од зеленчук

Посно, здраво и препорачливо за оние кои се на диета.Одете на пазар и купете полно зеленчук и направете вкусни плескавици.   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Главни јадења

Плескавици со сос од пиво

Прелијте ги сочните плескавици со сос од пиво и уживајте во фантастичниот вкус… Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок […]

Главни јадења

Полнета плескавица

Плескавицата во комбинација со кашкавал и пршута е највкусна кога ќе биде подготвена на скара! На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО-РЕЦЕПТ: Вакви плескавици не сте јаделе – не се од месо туку…

Сите знаеме колку се вкусни плескавиците од месо, но овој пат ви нудиме нешто лесно, вкусно и здраво.Направете плескавици од карфиол кои ќе ви бидат на врвот на вашата листа на омилени јадења: Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: […]

Meat

Каква комбинација: Плескавици полнети со печурки за прави гурмани

Вкусот на сочна плескавица надополнет со печурки е дефинитивно супер идеја за ручек која сите ќе ги воодушеви. Потребни ви се само неколку намирници и ќе имате ручек на маса за 30 минути. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Главни јадења, Деликатеси

Сигурно ќе барате репете: Плескавици од тиквичка

Направете вкусни плескавици од тиквички кои се одлични како предјадење за секој ручек или како мезе со пријателите. Еве како да ги приготвите: Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук Турли тава по […]

Meat

За сите гурмани – Потпечени плескавици

Направете плескавици на поинаков начин и уживајте во вкусот на убаво месо.  Поврзани вести на Gotvi.mk: Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Рецепт за вкусна мусака без месо – прсти да излижеш Телешко месо во сос од буковка Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – потпечена тава […]