Tag: плескавици

Главни јадења

Брзи плескавици: Неодолива комбинација од компир и месо

Се подготвуваат едноставно и брзо, а се многу вкусни. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Пикантни лути плескавици

Неодоливи плескавици кои ќе ги правите постојано! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Плескавици со фета сирење – се топат во уста

Брзо се подготвуваат, а имаат фантастичен вкус! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Главни јадења

Плескавици од компири со тајни состојки (Видео)

Направете ги највкусните плескавици од обично пире од компири. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со […]

Главни јадења

Ручек на денот: Сочни плескавици од компир

Направете вкусни компир плескавички во вашиот дом. Совршени за со месо или сезонска салата. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Луди компири од рерна Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата        

Meat

Плескавици со кисела павлака – нема мака, уклучувате миксер и имате ручек

Направете вкусни плескавици со кисела павлака, кои се топат во уста. Рецептот во продолжение, не може поедноставно. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук      

Meat

Плескавици готови за 10 минути – домашна смеса како ниедна друга

Вкусни плескавици на кои им нема рамни. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук      

Главни јадења

Евтин и вкусен оброк: Ручек за целото семејство за само 150 денари

Мислите дека е невозможно да се направи ручек за целото семество, а да не потрошите повеќе од 150 денари? Иако звучи неверојатно, сепак е можно! Еве еден таков рецепт – фаширани шницли готови за миг! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња […]

Meat

Рецепт со точни мерки – највкусни плескавици, излегуваат многу од една смеса

Совршени плескавички за љубителите на месо. Вкусни и брзи, ова е рецептот за најсочно месо, уверете се и самите. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук