Tag: плескавици

Meat

Плескавици со фил – Ќе ги правите бар еднаш неделно

Направете вкусни плескавици кои ќе ви бидат на менито дома барем еднаш неделно. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук      

Главни јадења

Повкусно од месо: Плескавички од тиквички и пармезан

Направете пческавички од тиквички. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте    

Meat

Повкусни од обичните со мелено месо: Плескавици со пилешко и печурки

Направете вкусни плескавици со пилешко месо. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо    

Tips & Tricks

Ова е најважно кога правиме ќофте и плескавици дома – Не грешете вака

Кога правиме домашни ќофтиња и плесквици, многу е важна формата. Имено, ако оставите вдлабнатина од палецот во нив, ќе бидат спласнати, а не како топче.Внимавајте на ова.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]

Главни јадења

Совршени плескавици со бело сирење

Вкусно јадење од мелено месо… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Главни јадења

Плескавици од стар леб: Брзо, едноставно, феноменално (Видео)

Доручек или вечера на брзина! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бригита“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Главни јадења

Едноставни плескавици кои ќе ги обожавате

Вкусен ручек од мелено месо… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Деликатеси

Плескавици од стар леб – повкусни од тие од месо

Направете плескавици со стар леб. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк:Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо    

Главни јадења

Гурмански лути плескавици

Овие лути плескавици ќе ги израдуваат сите вистински гурмани! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Посно и веге

Деликатесни посни плескавици – ќе ги јадете и кога не постите

Направете вкусни посни плескавици. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо