Tag: пица

Видео, Десерти

Слатка овошна пица: Вкусен десерт, готов за миг!

Кога ќе се измешаат вкусовите на овошјето и слаткиот крем, добивате совршенство во секој залак. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Главни јадења

Пица со сланина и праз: Идеална за студените денови

Оваа пица е многу хранлива и погодна за студените денови… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Главни јадења

Домашни полнети панцероти: Од надвор крцкави, од внатре сочни (Видео)

Топли, меки и превкусни пица панцероти кои ќе ве освојат уште на првиот залак…   Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + […]

Видео, Главни јадења

Најубавата пица на светот готова за 15 минути: Ваква нема ниту во една пицерија

Брз, вкусен, крцкав, совршен оброк… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]

Главни јадења

Пица за 15 минути – не се чека тестото да нарасне, брзо и вкусно

Направете брза пица која не се чека да нарасне, а толку е мека и вкусна. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Видео, Главни јадења

Практични и сочни: Мини пици од лудо тесто

Кога еднаш ќе ги пробате, ќе станат дел од вашето мени… Добар апетит! Деталите за начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта […]

Видео, Деликатеси

„Пица деликатес”

Направете вкусен пица деликатес, каков што не сте јаделе до сега. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен […]

Главни јадења

УНИВЕРЗАЛНО: Тесто за сè!

За пица, уштипци, лепињи, леб… ова тесто можете да го користите за сè! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Видео, Главни јадења

Автентичен рецепт за Капричиоза (ВИДЕО)

Направете пица на оригинален италијански начин…   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]

Видео, Главни јадења

Кашкавалот се влече, крцкаво топло и вкусно – пица јастучиња

Направете вкусно мезе, појадок или вечера. Пица јастучиња со највкусо тесто, крцкаво одозгора, а меко како душа, растопен кашкавал и пица фил. Се е прикажано во видеото: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]