Tag: пица

Видео, Деликатеси

„Пица деликатес”

Направете вкусен пица деликатес, каков што не сте јаделе до сега. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен […]

Главни јадења

УНИВЕРЗАЛНО: Тесто за сè!

За пица, уштипци, лепињи, леб… ова тесто можете да го користите за сè! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Видео, Главни јадења

Автентичен рецепт за Капричиоза (ВИДЕО)

Направете пица на оригинален италијански начин…   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]

Видео, Главни јадења

Кашкавалот се влече, крцкаво топло и вкусно – пица јастучиња

Направете вкусно мезе, појадок или вечера. Пица јастучиња со највкусо тесто, крцкаво одозгора, а меко како душа, растопен кашкавал и пица фил. Се е прикажано во видеото: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]

Видео, Главни јадења

Пица бомби – домот ќе замириса

Вкусно пециво со пица фил, домот ќе замириса.Се прави лесно и без многу мака. Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук Многу […]

Видео, Деликатеси

Вакво нешто не сте јаделе: Тесто за пица од карфиол

Тестото за пица може да се направи да биде здраво и фит и тоа од карфиол.Вакво нешто не сте се сетиле да направите: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и […]

Видео, Главни јадења

Јадете без да накачите килограми: Здрава нискокалорична пица

Направете шарена, здрава, нискокалорична пица која ќе ве засити и ќе ви помогне да не накачите килограми. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и […]

Главни јадења

Домат мини пици: Ќе ги правите секој ден!

Овие мини пици се неодоливи!   Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Главни јадења

Омилениот пица вкус на крцкав тост леб

Подгответе го италијанскиот специјалитет на малку поинаков начин…   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Видео, Предјадења

Двојни пица школки – ново пециво, ќе заборавите на пити и буреци

Вкусно пециво од вашиот дом. Направете двојни пица школки, ова е рецептот и подготовката:   Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Прочитај Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава […]