Tag: пица

Видео, Главни јадења

Сигурно не сте знаеле дека пица можете да направите и на ОВОЈ НАЧИН!

Повеќето луѓе сакаат пица? Една од големите работи во врска со пицата е што таа е лесно достапна. Можете да ја нарачате, или да ја купите смрзната па да ја загреете во микробранова. Но, постои и опција да ја направите сами, и тоа на многу лесен начин. Во следното видео […]

Главни јадења, Препораки, Ресторани

Одиме на пица во Спицикото во Скопје Сити Мол

Центарот на случувањата деновиве е во Скопје Сити Мол кој го прославува 4от роденден. Како што информираа од Сити Мол, тие бележат рекорди на посетеност, а само во еден ден е забележана посетеност од 40 илјади луѓе. Екипа на Gotvi.mk деновиве уживаше во содржините и попустите кои ги понудија од […]

Главни јадења

Еве како да подготвите брзи домашни панцероти

Овие брзи панцероти ќе ги изедете за час! На здравје! Повеќе рецепти на Готви.Мк ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица деликатес Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица а ла Бица Домашна пица Домашна пица капричиоза Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута Пица […]

Видео, Главни јадења

Вкусна пица во леб, која знаат да ја подготват и почетници! (ВИДЕО)

Ако правењето пица ви се чини како премногу комплицирано, бидејќи да се направи тестото е мачно, а готовите теста не се толку вкусни, имаме решение! Земете векна леб и од неа направете феноменална пица која ќе ја изедете за момент! На здравје! Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не […]

Главни јадења

Потпечени пица макарони

Подгответе макарони на необичен начин… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство  

Видео, Главни јадења

ЛАЖНА ПИЦА: Подгответе го омиленото италијанско јадење на брз и едноставен начин! (ВИДЕО)

Ви пренесуваме рецепт за подготовка на таканаречена лажна пица… Добар апетит! Целата постапка погледнете ја во видеото подолу: Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Главни јадења, Предјадења

Полнета пица – вкус како од врвните пицерии

За триесетина минути направете полнета пица, доволна за шест лица. Ова јадење може да биде појадок, како и ручек или вечера. Поврзани вести на Готви.мк: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Повеќе

ФОТО: Кога Новак Ѓоковиќ прави пица

Тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ реши да се обиде и како пица мајстор. Тој на својот Инстаграм објави неколку фотографии додека приготвува пица за своите пријатели. „Се потсетив на убавите моменти што ги поминував во нашиот фамилијарен пица ресторан во Копаоник. Ги гледав и учев од моите родители […]

Видео, Главни јадења

СЈАЕН ТРИК: Подгответе пица во тава (ВИДЕО)

Ако сакате пица, но немате време да вклучувате рерна, имаме вистинско решение за вас. Своето омилено јадење можете да го подготвите и во тава, само важно е да имате капак. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал […]

Главни јадења

Вкусни пица бомбици – совршени за со пиво

Направете вкусни бомбици со вкус на пица. Нема ништо подобо од ова мезе кое совршено оди со пиво. Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]